Rakstnieces Lauras Vinogradovas grāmatu stāsti top mežā. Arī mūsu saruna notiek Biķernieku mežā, kur Laura mēdz iegriezties ikdienā.
Sākusi ar grāmatām bērniem “Snīpulītis no Snīpuļciema” un “Mežpasakas”, kas iznākušas izdevniecības Zvaigzne ABC paspārnē, sarakstījusi stāstu krājumu “Izelpas”, un pavisam nesen tika izdots smeldzīgs garstāsts “Upe”. Laura saka, ka raksta par sociālajām sāpēm, un literatūra ir viens no veidiem, kā par skarbām sociālajām problēmām runāt ar sabiedrību.
Ir jūras cilvēki un meža cilvēki. Vienmēr esmu bijusi meža cilvēks. Mežā organiskāk izjūtu sevi kā dabas daļu, ir vieglāk saprast – es arī esmu te, pasaulē. Esmu augusi laukos, mežs man ir īpaši tuvs. Ļoti daudz darbu, arī Upe, radušies, ejot pa mežu. Tā ir mana stihija.
Mežā dzimst idejas?
Staigājot, jā. Klusumā, kas ir lauku mežos. Rīgā ne, te ir klātesošs automašīnu troksnis. Klusumā vairāk dzirdi sevi un savas domas. Mežā tu radi. Tajā ir klusums, kurā vari laist ārā to, kas ir sasūcies no pilsētas, cilvēkiem un pasākumiem.
Biķernieku mežs ir ļoti atšķirīgs. Te, kur staigājam, ir priedes, tīrāks, skaistāks, bet ielas otrā pusē, kur ir memoriāls holokausta upuriem, - vairāk lapu koku, purvaināks. Citreiz uz turieni aizejam, bet ne labprāt. Tur ir sajūta, ka līdzās noteikti ir vēl kāds.