Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstāta aptuveni četrus mēnešus veca meitenīte (4)

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek konferences "Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019" preses brīfings.
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek konferences "Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019" preses brīfings. Foto: Zane Bitere/LETA

Piektdienas pēcpusdienā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) glābējsilītē atstāta aptuveni četrus mēnešus veca meitenīte, informēja slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Mazulīte sver nepilnus septiņus kilogramus un ir 65 centimetrus gara. Ārsti pēc pirmajām apskatēm viņas veselības stāvokli raksturo kā labu.

Šis ir pirmais mazulis šogad, kas ir ielikts Bērnu slimnīcas glābējsilītē, informēja Zaldāte-Rozentāle.

Bērnu slimnīcā izvietotā glābējsilīte, īstenojot projektu "Babybox", tika atklāta 2009.gada 8.septembrī, un tā bija pirmā glābējsilīte Latvijā. Kopumā Latvijā ir izveidotas astoņas glābējsilītes - Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā. Tajās līdz šim atstāti vismaz 50 mazuļi, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pērnajā rudenī notikušajā glābējsilīšu projekta desmitgadei veltītajā konferencē "Babybox" vadītāja Latvijā Laura Zvirbule pastāstīja, ka ik gadu visā Latvijas teritorijā izvietotajās glābējsilītēs tiek atstāti vidēji pieci bērni, kuri ir no stundas līdz apmēram mēnesim veci.

Glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Projektu "Glābējsilīte" Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija "Divi gani" sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Ja glābējsilītē ievietotais bērns nav pasludināts kā pazudis un nav zināmi bērna vecāki, viņam tiek piešķirts atradeņa statuss. Personu, kura ievieto bērnu glābējsilītē, nemeklē, ja bērnam netiek konstatēti miesas bojājumi, ja kopā ar bērnu nav atstāti dokumenti, kas identificē bērna vecākus, un ja mazulis nav meklēšanā. Atradeņa statuss ļauj uzreiz sākt adopcijas procesu.

Bērna bioloģiskie vecāki sešu mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. Tādos gadījumos bāriņtiesai ir jāizvērtē, vai tas ir bērna interesēs.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu