Dzīvnieki. Dzīvnieku spalvas ir potenciāls ādas kairinātājs bērnam ar atopisko dermatītu. Ja mājās ir dzīvnieks, pēc iespējas jāierobežo viņa kontakts ar bērnu. Dzīvniekam jāatrodas citā telpā, viņš nedrīkst gulēt bērna gultā. Bērns nedrīkst piedalīties dzīvnieka mazgāšanā un ķemmēšanā, pēc fiziska kontakta rūpīgi jāmazgā rokas.
Pārtika. Pārtikas produkti ir bieži kairinātājfaktori. Izplatītākie no tiem ir piens, olas un to saturoši produkti. Ja bērna ādas stāvoklis pasliktinās no noteiktiem produktiem, konsultējoties ar speciālistu, tie, ļoti iespējams, būs jāizslēdz tie no uztura.
Paklāji. Paklājos ne tikai sakrājas putekļi, bet tie var arī mehāniski berzēt ādu. Ja bērns uz tā tup, sēž vai pa to rāpo , paklājs izsauc sausas ādas kairinājumu. Var izmantot kokvilnas palagu vai mīkstu dvieli, lai ādas kairinājums būtu mazāks.
Mitrums un pelējums. Dzīvojamās ēkās var būt problēmas ar mitrumu un pelējumu, kas var ietekmēt atopisko dermatītu. Jāveic pasākumi pret mitrumu un pelējumu, vēdinot telpas, veicot rūpīgu tīrīšanu un remontdarbus.
Apģērbs. Jāizvēlas kokvilnas apģērbs, nevis vilnas un sintētiska auduma, jo tie var kairināt un provocēt ādas niezi.
Mazgāšanas un kopšanas līdzekļi. Liela nozīme ir ķermeņa kopšanas līdzekļiem un sadzīves ķīmijai, kas tiek izmantota mājas uzkopšanai, trauku un veļas mazgāšanai. Nepiemēroti līdzekļi, kuri sausina ādu (ziepes, šampūns, hloru saturoši šķīdumi) saasina slimības gaitu. ŠEIT ir atrodami Latvijas Astmas un alerģijas biedrības ieteiktie produkti, kuru sastāvā nav alergēnu.