Varētu uzskatīt, ka decembra sākums ir pārāk agrs laiks, lai iegādātu egli, taču dažkārt Ziemassvētku spars vai bērnu izmisīgie lūgumi pēc eglītes ir tik spēcīgi, ka var nākties par šo dekoru parūpēties krietni agrāk, nekā vajadzētu. Jau šobrīd daudzi “Instagram” lietotāji pārpludina sociālo tīklu ar kārdinošām mākslīgajām eglēm, taču ko darīt, ja prāts nesas uz dabīgajām eglēm?
Dabīgo eglīti nav ieteicams pirkt pirmajā decembra nedēļā, vēsta britu portāls “House Beautiful”. Eglītei ir jāizdzīvo vēl vismaz četras nedēļas un jāsaglabā tai raksturīgā zaļā krāsa. Ja egle būs pirkta par ātru, var gadīties, ka Ziemassvētku dāvanas vērsi vaļā pie birstošas un sausas egles. Tāpat ir svarīga eglītes kopšana un novietojums telpā.
Vēsturiski, piemēram, Viktorijas laikmetā, eglītes uzstādīja pavisam vēlu – vien pašā Ziemassvētku vakarā. Tas pārsvarā tika darīts tāpēc, ka egles tā laika apkures dēļ ātri nobira un zaudēja savu kuplumu. Savukārt mūsdienās ir dažnedažādas iespējas paildzināt egles mūžu, tomēr ideālais laiks, kad iegādāt Ziemassvētku egli, ir Otrā advente jeb divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Šis laiks ir pietiekami agrs, lai mājoklī atmodinātu Ziemassvētku garu, kā arī pats koks varēs sagaidīt gan Ziemassvētku vakaru, gan Jauno gadu.