EM šādā testēšanas jaudu dubultošanā redz iespēju izvairīties no uzņēmumu apturēšanas, kuros uzliesmo Covid-19 infekcija, jo tad būtu iespējami regulāri masveida skrīningi, kurus daži uzņēmumi veic par savu naudu, kas ne visiem ir pa kabatai, īpaši reģionos.
Tikmēr Viņķeles padomnieks komunikācijas jautājumos Edgars Skvariks norāda, ka šobrīd laboratorisko testēšanu, lai noteiktu saslimšanu ar Covid-19, veic vairākas laboratorijas un to jaudas ļauj nodrošināt plašu testēšanu - pēdējo septiņu dienu laikā vidēji katru dienu tests ir veikts 6500 iedzīvotāju.
"Kā norādījušas laboratorijas, tās savas jaudas vēl var kāpināt, līdz ar to jaunu pakalpojumu sniedzējus šobrīd piesaistīt nav nepieciešams," skaidroja Skvariks.
Ka noskaidroja aģentūra LETA, "Latvia MGI Tech" piedāvājuma izvērtēšanas nolūkos 19.novembrī tika prasīts atsūtīt pilnu tehnisko informāciju par piedāvātajiem testiem, norādot reaģentu komplektu nosaukumus un ražotāju, pievienojot dokumentus par reaģentu komplektu specifikāciju, ar tehnisko aprakstu, kā arī validācijas protokoliem. Tāpat esot lūgts norādīt, vai ir CE marķējums.
Tas bijis nepieciešams, lai varētu tehniski izvērtēt piedāvājumu. Tomēr uzņēmums esot sniedzis informāciju tikai par cenām, bet papildu lūgtā informācija joprojām nav saņemta.
TVNET jau vēstīja, ka "Latvia MGI Tech" ir Ķīnas uzņēmuma "BGI Group" meitasuzņēmums, kas nodarbojas ar gēnu pētniecību. Pērn novembrī Rīgā tika atklāts "MGI Latvia" gēnu sekvencēšanas centrs. Atklājot centru, tika norādīts, ka tajā paredzēts ražot gēnu sekvencēšanas iekārtas tālākam eksportam uz Eiropas Savienības valstīm, Āfriku un Tuvajiem Austrumiem.