Apžēlošana ietver vainas piedēvēšanu; tās pieņemšana nozīmē atzīšanos.
Tiesiskās imunitātes gadījumā nepastāv nekāda vainas piedēvēšana vai atzīšana. Tā ir līdzvērtīga liecinieka klusēšanai. Tā ne uz ko nenorāda. Tiesiskā imunitāte sniedz aizsardzību pret ļaundabīgu liecības izmantošanu - atšķirībā no apžēlošanas, kuras priekšnoteikums ir vainas atzīšana, lai izvairītos no notiesāšanas.
Kopš Niksona apžēlošanas prezidenti šo pilnvaru lietojuši politisku iemeslu dēļ. 1981.gadā prezidents Ronalds Reigans apžēloja divus Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģentus, kuri bija notiesāti par to, ka 1973.gada autorizēja nelikumīgus reidus pretkara protestētāju īpašumos. 1992.gadā prezidents Džordžs Bušs vecākais apžēloja bijušo aizsardzības sekretāru Kasparu Veinbergeru un citus indivīdus, kuri Reigana administrācijas laikā bija saistīti ar skandālu par ieroču tirgošanu Irānai.
2001.gadā prezidents Bils Klintons apžēloja Patiju Hērstu, nolaupīto mantinieci, kura kļuva par Simbioniešu atbrīvošanas armijas locekli, Marku Riču, kurš bija apsūdzēts par nelikumīgu naftas darījumu slēgšanu un izvairīšanos no nodokļiem. Pēdējais gadījums bija strīdīgs, jo Riča sieva veica vērienīgus politiskos ziedojumus Klintona kampaņām.
Džordžs Bušs jaunākais veica pavisam nedaudzas apžēlošanas, un Baraks Obama kopumā pilnībā apžēloja 212 cilvēkus, bet vēl 1715 cilvēkiem samazināja piespriesto sodu. Lai arī visi šie gadījumi atbilda konstitucionālajām vadlīnijām, dažus gadījumus neapšaubāmi varētu uzskatīt par prezidenta pilnvaru pārkāpšanu.
Prezidentiem ir konstitucionālas pilnvaras apžēlot, un to rīcībā jābūt iespējai izrādīt žēlsirdību, lietojot apžēlošanu, lai labotu netaisnības. Taču apžēlošanai nevajadzētu būt aizsargātai no konstitucionālajiem ierobežojumiem un uzraudzības. Prezidentus, kuri pārsniedz savas apžēlošanas pilnvaras, var nepārvēlēt, kā tas notika ar Džeraldu Fordu. Taču ar to vien nepietiek. Ja burtiski uztver diktātu Gārlenda lietā, tad prezidentiem nekas neaizliedz apžēlot pašiem sevi, savus radiniekus, politiskos sabiedrotos un draugus. Taču konstitucionālā morāle, kas ar nopietnību izturas pret tiesībām un pieturas pie uzskata, ka neviens nestāv pāri uzraudzībai, nepieļauj neuzraudzītas prezidenta apžēlošanas pilnvaras.