Ķīna jau šogad veica eksperimentu ar digitālo valūtu. Nākotnē “Digitālie elektroniskās norēķināšanās līdzekļi” (DCEP) kļūs par Ķīnas juaņas digitālo versiju. Nākamais solis – Ķīnas Tautas banka radīs ārvalstu investoriem pieeju Ķīnas kapitāla tirgum. Ķīnas valūtas stabilitāte un blokķēžu caurspīdīgums līdz minimumam samazinās kapitāla aizplūšanas riskus no valsts.
Līdz ar to digitālā juaņa tiks uzskatīta par valūtu, kas nav nodrošināta ar zeltu, bet ar to būs iespējams veikt darījumus ar negatīvām procentu likmēm.
Tādējādi valūtas radīšana, kas spēs konkurēt ar ASV dolāru par rezerves valūtas statusu, strauji palielinās pieprasījumu Ķīnā, un jaunā digitālā valūta ļaus veidot pilnīgi jaunu pensiju sistēmu un padziļinās Ķīnas kapitāla tirgu.
Termokodolu revolūcija nodrošinās energoresursu pārpilnību
Termokodolu reaktora SPARC projekts, kas šogad tika apstiprināts Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā, radīs lielāko revolūciju enerģētikas nozarē kopš atomelektrostaciju laikiem.
Termokodolu enerģija atvērs durvis uz pasauli, kurā vairs nebūs ūdens vai pārtikas trūkums, tajā liela loma būs robottehnoloģijām un ražošanas procesu automatizācijai. Tā rezultātā jaunajām paaudzēm nebūs nepieciešams strādāt rūpnīcās, tāpat arī CO2 izmešu apjoms ievērojami samazināsies. Gandrīz katra valsts kļūs neatkarīga un pati varēs sevi nodrošināt ar pārtikas un enerģijas produktiem, savukārt dzīves standarti pieaugs.
Palielināsies pieprasījums pēc sudraba
2021. gadā sudrabs varēs lepoties ar popularitāti investoru vidū, jo to varēs izmantot gan kā dārgmetālu, gan arī kā svarīgu elementu rūpniecības nozarē. Tirgū būs jūtams sudraba trūkums, jo tas tiks izmantots saules bateriju ražošanā. Tas savukārt apdraudēs Džo Baidena politisko atbalstu investīcijām saules enerģijā, kā arī apdraudēs Ķīnas mērķi īstenot “nulles izmešu” iniciatīvu līdz 2060. gadam un citas iniciatīvas.
Jaunattīstības ekonomiku uzplaukums
Tehnoloģiju loma būs jūtama arī jaunattīstības tirgos, kur darba produktivitāte palielināsies straujāk nekā attīstītajās valstīs. 2021. gadā investori sapratīs, ka jaunattīstības tirgus tuvāko gadu laikā gaida prātam neaptverama izaugsme.
Tāpat savu lomu spēlēs arī satelītinternets, kas ļaus palielināt datu apmaiņas ātrumu, un no tā ieguvēja būs izglītības sfēra. Bez tam palielināsies biznesa efektivitāte. Turpināsies pārmaiņas maksājumu sistēmās. Bezpilota lidaparāti tiks lietoti arī lauksaimniecībā, kas savukārt ļaus ekonomiski attīstīties arī ekonomiski atpalikušākajiem reģioniem visā pasaulē.