Kā Kovaļčuks kļuva par galveno bankā “Rossija”
Neskatoties uz milzīgo ietekmi, Kovaļčuks vairās no publiskām aktivitātēm.
Atšķirībā no, piemēram, oligarhiem un Putina draugiem Arkādija Rotenberga vai Genādija Timčenko, Kovaļčuks nespēlē ar Putinu kopā hokeju. Tāpat viņš nekad nav ieņēmis amatus valsts struktūrās, atšķirībā no citiem Putina draugiem, piemēram, Andreja Fursenko un Vladimira Jakuņina.
Krievijas televīzijā Kovaļčuks parādījies tikai vienu reizi – tas notika 2014.gadā saistībā ar Krievijai piemērotajām sankcijām par Ukrainai piederošās Krimas okupāciju un aneksiju. Sankcijas tika piemērotas arī bankai “Rossija”. Tomēr Kovaļčuks Kremļa propagandista Dmitrija Kiseļova raidījumā piedalījās nevis kā bankas akcionārs, bet gan kā zinātņu doktors.
Bankai “Rossija” ir būtiska loma Kovaļčuka un Putina draudzībā.
Banku “Rossija” 1990.gadā dibināja Ļeņingradas kompartijas funkcionāri. Kad komunistisko partiju pēc PSRS sabrukuma aizliedza, kompartijas nauda tajā palika "karājamies gaisā".
Visātrāk uz šo situāciju reaģēja divi fiziķi no viena institūta Kovaļčuks un Fursenko, kā arī attiecīgā institūta ārvalstu sakaru nodaļu vadījušais Valsts drošības komitejas (VDK) virsnieks Jakuņins.
Iegūt kontroli pār banku šiem cilvēkiem nebija viegli, un grupai radās nepieciešamība pēc sakariem pilsētas pašvaldībā. Tajā brīdī Jakuņins atcerējās savu paziņu un bijušo dienesta biedru VDK struktūrās - Putinu, kurš tobrīd bija Sanktpēterburgas vicemērs. Jakuņins iepazīstināja Putinu ar Kovaļčuku, tādējādi aizsākot abu abpusēji izdevīgo sadarbību.
Deviņdesmito gadu otrajā pusē banka “Rossija” sāka lēnām pārvērsties par “Kovaļčuka banku”. Vispirms no bankas kontrolētāju grupas atdalījās Jakuņins. Viņam ar Kovaļčuku radās domstarpības par piekļuvi Putinam, kurš tobrīd jau bija pārcēlies uz Maskavu un sācis strauju kāpienu pa karjeras kāpnēm.