Satversmes tiesas spriedums ir saistošs arī likumdevējam, uzliekot par pienākumu salāgot attiecīgās likumu normas. Tāpēc arī konservatīvi politiķi atzīst, ka pēc šā sprieduma Saeimai ir jāmaina visi likumi, kas patlaban neaizsargā visas ģimenes.
Uz šā informatīvā fona tad ManaBalss arī saņēma gan attiecīgo iesniegumu, gan arī citu pilsoņu interesi par iniciatīvas rosināšanu, lai Latvijā tiesiski nostiprinātu "tradicionālu", "dabisku" un līdzīgi raksturotu ģimeni. Jānorāda, ka Satversmē ir skaidri definēta laulība kā savienība starp vīrieti un sievieti, un par šo definējumu apspriežamajā gadījumā nav runas. Runa ir par ģimeni, kas likumos nav skaidri definēta, un tuvākajā nākotnē šis jautājums ne vien būs politiskajā dienaskārtībā, bet tā izskatīšanā Saeimai saistošs būs arī nesenais Satversmes tiesas spriedums. Ar to ir jārēķinās arī publiskajās diskusijās – šim spriedumam valstī ir augstākā autoritāte.
Proti, ne vien likumdevējs, bet arī jebkurš pilsoņu kopums nevar aicināt pieņemt tādu likumprojektu, kas pārkāpj personu pamattiesības, kas izriet no šā Satversmes tiesas sprieduma. Kā Saeimas, tā jebkura tautas kopuma rīcības brīvība šai gadījumā tiesiski ir ierobežota, un tā nevar būt pretrunā vispārējiem tiesību principiem un pārkāpt personām piešķirtās pamattiesības.
Līdz ar to arī iniciatīvas "Par dabiskas ģimenes aizsardzību Latvijas Republikas Satversmē" aicinājums ir pretrunā Satversmes tiesas sniegtajai Satversmes interpretācijai. Neatkarīgi no eventuāli gūtā sabiedrības atbalsta jebkādā formā – vai tā būtu iniciatīva ManaBalss, vai kā citādi, Latvijā par likumu kļūt tas nevar.