Kāda varētu būt Moldovas attīstības nākotne?
Vizgunova saka, ka, neskatoties uz ekonomiskajām problēmām, moldāvi sevi redz kā kulturāli bagātu valsti. Tās tradīcijas iestiepjas gan Rietumeiropas, gan Austrumeiropas, gan arī islāma kultūras telpās. Turklāt pastāv arī zināmi cerību stariņi, ka Moldova beigu beigās varētu sākt vairāk virzīties Eiropas virzienā. Jau pašlaik Ķīna un Eiropas Savienība pērk vairāk Moldovas vīnu nekā Krievija. Turklāt aptuveni 70% no Moldovas tirdzniecības notiek ar Eiropas Savienību, nevis Krieviju (šeit, protams, ir runa par legālo, nevis nelegālo tirdzniecību). Pozitīvi ir arī tas, ka Maija Sandu tomēr ir kļuvusi par Moldovas prezidenti, jo viņai tagad būs iespēja turpināt reformas, kuras politiķe centās iesākt, jau esot premjerministres amatā. Pozitīvi būtu vērtējama arī cita veida Eiropas Savienības darbība – piemēram, palīdzība robežu pārvaldībā.
Krievijas un Eiropas Savienības faktori
Tomēr Moldovas nākotni lielā mērā noteiks arī tās spēja ar Eiropas tuvināšanās projektiem nesadusmot kaimiņos esošo krievu lāci.
Maskavai tomēr vēl arvien pār Moldovu ir ievērojama ietekme gan saistībā ar austrumos esošajā Piedņestras Republikā novietotajiem miera uzturēšanas spēkiem, gan arī saistībā ar to, ka aptuveni puse no valsts sabiedrības vēl arvien atbalsta ciešāku tuvināšanos ar Krieviju.
Tādējādi Moldovas ārpolitika ir salīdzinoši elastīga un cenšas izvairīties no pārāk liela uzsvara uz vienu vai otru nometni.