Kaļiņingradas apgabala domes deputāts Mihails Česalins portālam "Meduza" sacīja, ka oficiālie statistikas dati neuzrādot reālo ainu. "Es pazīstu ļoti daudzus cilvēkus, kuri šajā statistikā neiekļuva, jo pie viņiem neatbrauca ārsts, neatbrauca ātrā palīdzība un viņiem nācās ārstēties mājās. Statistika ir tāda, lai reģiona valdība izskatītos labi," viņš uzskata.
Rakša norāda, ka patieso ainu var nojaust, aplūkojot vispārējos mirstības datus reģionā. Saskaņā ar tiem 2020.gada novembrī bija augstākā mirstība pandēmijas laikā - šajā periodā miruši par 43% vairāk cilvēku nekā 2019.gada novembrī. Otrs augstākais mirstības pieaugums reģistrēts septembrī - miruši par 21% vairāk cilvēku nekā 2019.gada septembrī. "Pirmā viļņa" laikā atšķirība nebija lielāka par 4%.
Vasarā uz Kaļiņingradu aktīvi tika aicināti tūristi. Jūlijā un augustā Kaļiņingradu apmeklēja ap 270 tūristu no "lielās" Krievijas, bet kopumā, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, 2020.gadā eksklāvu apmeklējuši 1,3 miljoni tūristu, kas no 2019.gada rādītājiem atpaliek tikai par aptuveni 440 000 cilvēkiem.
"Meduza" vēsta, ka apgabala veselības aprūpes sistēma netiek galā ar Covid-19 uzliesmojumu. Slimnīcās ir rindas, aptiekās izpirkti pretvīrusu preparāti un antibiotikas, bet Covid-19 informācijas tālrunis aktīvākajā dienas daļā saņem līdz pat 2000 zvaniem stundā, tāpēc gaidīt savu kārtu zvanītājiem nākoties ap 40 minūtēm.
Kaļiņingradieši ziņo, ka, neskatoties uz augstu temperatūru un citiem saslimšanas simptomiem, viņiem neesot iespējas nedz veikt Covid-19 testu, nedz arī doties uz slimnīcu. Mediķi žurnālistiem stāsta, ka slimnīcās vienkārši neesot vietu, savukārt amatpersonas to noliedz, sakot, ka stacionārā gultasvietu esot pietiekami. Apgabala veselības ministrs Aleksandrs Kravčenko slimnīcu augsto noslogotību skaidro ar medikamentu deficītu aptiekās - Kaļiņingradas iedzīvotāji varētu ārstēties mājās, bet neesot zāļu.