Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem iznāca pirmais avangardiskā literārā žurnāla "Avots" numurs. Tajā publicēja aizliegto literatūru, trimdas autoru darbus, atmaskojošus rakstus par padomju režīmu, kā arī daudzas citas publikācijas, kas tajā laikā un situācijā lasītājiem bija sensacionālas.
"Avots" kļuva par vienu no Trešās atmodas priekšvēstnešiem un simboliem, bet tā galveno redaktoru Aivaru Kļavi sauca skaidroties ne tikai uz Stūra māju, bet arī pie komjaunatnes Centrālās komitejas ideoloģijas sekretāra Maskavā.
Tolaik biju pirmsskolas vecumā, tāpēc manas vienīgās atmiņas par žurnālu "Avots" ir vien padilušas apļveida kāpnes un tumša, piesmēķēta redakcija Palasta ielā Vecrīgā pašās astoņdesmito gadu beigās. Kā sīks knēvelis neapjautu, ka "Avots" spēlēs ievērojamu lomu padomju ideoloģijas graušanā, bet Aivaru vēlāk uzskatīšu par savu tēvu.
Aivars Kļavis toreiz bija tikpat vecs, cik šobrīd es. Divas atšķirīgas paaudzes un divi grūti salīdzināmi laiki, bet viennozīmīgi – lieliska tēma tēva un dēla sarunai.
Rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis
- 25 prozas grāmatu autors
- Žurnāla "Avots" galvenais redaktors 1987.g. – 1992.g.
- Autortiesību bezgalības balva kā filmas "Vienīgā fotogrāfija" scenārija līdzautoram 2010.g.
- Baltijas Asamblejas balva par romānu ciklu "Viņpus vārtiem" 2012.g.
- Latvijas Literatūras gada balvas 2012. specbalva par romānu ciklu "Viņpus vārtiem" 2012.g.
- Jāņa Baltvilka Starptautiskā balva bērnu literatūrā par triloģiju "Ceļš uz nezināmo zemi" 2019.g.
- International Board on books for young people Goda diploms 2020.g.
- Draudzīgā aicinājuma Goda diploms un medaļa 2020.g.