Viņa teica, ka Ķīna "dara visu iespējamo, lai radītu labus apstākļus starptautiskās ekspertu grupas vizītei Ķīnā".
FOTO: Rosība Uhaņas tirgos gadu pēc pandēmijas sākuma
Plānots, ka eksperti no dažādām valstīm apmeklēs Uhaņu, kas tiek uzskatīta par jaunā koronavīrusa izcelsmes vietu.
Bija paredzēts, ka ekspertu vizīte sāksies otrdien, taču laikā nebija nokārtotas dažādas formalitātes, tai skaitā apstiprināti vīzu pieteikumi.
Ķīnas valdība stingri kontrolē pašmāju zinātnieku pētījumus par vīrusa aizsākšanos, liecina AP žurnālistu iepriekš publicētā informācija. Valsts propagandas mediji tiražējuši versijas, ka vīruss varētu būt izcēlies kādā citā valstī, nevis Ķīnā.
Ķīnas ārlietu ministrs nesen izteicies, ka "arvien lielākā skaitā pētījumu secināts, ka pandēmija varētu būt izcēlusies no vairākiem atsevišķiem uzliesmojumiem dažādās pasaules vietās".
Analītiķi gan apgalvo, ka šiem izteikumiem neesot pamata un ka kampaņa atspoguļo Pekinas valdības satraukumu par kaitējumu, ko pandēmija nodarījusi valsts starptautiskajai reputācijai.
ASV prezidents Donalds Tramps un citas ASV amatpersonas kritizējušas PVO par pārmērīgu paļaušanos uz Ķīnu un tās sākotnējo vīrusa apkarošanas pasākumu cildināšanu.
PVO misija Ķīnā
Kaut arī Ķīna formāli nav iebildusi pret neatkarīgu izmeklēšanu, PVO bija nepieciešami vairāki mēneši, lai iegūtu atļauju piekļūt Uhaņai.
Sākotnēji vīruss tika atklāts Uhaņas tirgū, un tiek uzskatīts, ka tieši šeit notikusi vīrusa pārnese uz cilvēku, taču eksperti pieļauj, ka, iespējams, tirgū notikusi tikai vīrusa izplatība.
PVO pētnieki centīsies saprast, kad īsti sākusies vīrusa izplatība, vai starp cilvēku un sikspārni bijis vēl kāds starpnieks un vai Covid-19 tiešām radies Uhaņā. Plānots, ka pētnieki Uhaņā strādās 4-5 nedēļas.