Kloviņš uzsvēra, ka ziņas no Ogres slimnīcas nav bijušas balstītas uz laboratoriskiem novērojumiem.
"Mēs intensīvi monitorējam situāciju Latvijā un cenšamies identificēt jaunā vīrusa varianta parādīšanos. Šobrīd neesam atraduši šī varianta klātbūtni. Ogres slimnīcas baumu pamats bija tikai novērojums, ka cilvēki vairāk slimo, tam nav nekādu laboratorisku pierādījumu," atklāja zinātnieks.
Viņš pauda, ka, veicot saslimstības smaguma analīzi pēc klīniskiem datiem, ir iespējams secināt, ka vīrusa variants kļuvis smagāks, bet šādiem atzinumiem jābūt balstītam uz ļoti rūpīgiem pētījumiem.
Par spīti viltus trauksmei, cerības, ka mēs no jaunā varianta varēsim izvairīties, ir ļoti mazas.
"Tas varētu būt iespējams tikai gadījumā, ja mums būtu aizvērtas robežas un nebūtu bijusi atjaunota satiksme ar Lielbritāniju un citām valstīm,"
vērtē eksperts, uzsverot, ka nav izslēgts, ka vīrusa paveids jau ir sasniedzis Latviju.
Vīrusu var atklāt diagnostikas laboratorijās, pētot Latvijas Infektoloģijas centra iegūtus vīrusa paraugus; analīzei izmantotā metode atšķiras no ierastā Covid-19 testa.
"Šī metode ir ļoti laikietilpīga, molekulārā analīze vīrusa genoma secības noskaidrošanai aizņem vismaz vienu nedēļu. Tas arī izskaidro, kāpēc pagāja vesels mēnesis, līdz zinātnieki Lielbritānijā oficiāli apstiprināja jauno Covid-19 paveidu."