Arhitekts un pilsētplānotājs Oto Ozols ir ieguvis atpazīstamību kā daļa no biedrības «Pilsēta Cilvēkiem», kas iestājas par mūsdienīgiem pilsētvides uzlabojumiem. Viņa veidotās ilustrācijas, kurās attēlotas nākotnē īstenojamas pilsētvides izmaiņas, ir ieguvušas lielu popularitāti ārvalstīs, kā arī ir izsaukušas gana plašu ažiotāžu tepat Latvijā. Ar Oto pārrunājām viņa viedokli par jauno Rīgas Domes sasaukumu, redzējumu par pilsētas attīstību, un, protams, velojoslas Čaka ielā.
Rīgas domē pēdējā gada laikā notikušas ievērojamas politiskas izmaiņas. Jaunā vara ir sevi pieteikusi ar jaunu enerģiju un idejām, un šķietami, ar jaunu redzējumu par pilsētas tālāko attīstību. Vai redzi, ka izmaiņām pie pilsētas vadības grožiem ir taustāmi rezultāti?
Lieku uz jauno Rīgas vadību lielas cerības, viņu priekšvēlēšanu komunikācija liecināja, ka viņi izprot kvalitatīvas pilsētvides vērtību un redz to, ka situācija Rīgā ir ļoti ielaista un būs nopietni jāstrādā, lai panāktu izmaiņas. Runājot par taustāmiem rezultātiem, tas ir visiem pamanāmais pilsētvides eksperiments Čaka ielā, kurš pavasarī tiks papildināts ar labiekārtotām ietvēm – soliņiem, puķu podiem, velo novietnēm, kokiem. Ilgi nīkuļojoša šoseja pašā pilsētas centrā tiek mūsu acu priekšā pārvērsta par cilvēcīgu ielu.
Viens no būtiskiem šī eksperimenta ieguvumiem, ir sabiedrībā radītā diskusija par pilsētvidi, kādā pilsētā mēs gribam dzīvot un svarīgi, lai šajā diskusijā aktīvi iesaistās arī pašvaldība
ar skaidrošanu, kāpēc nepieciešamas pārmaiņas un kādi būs ieguvumi.
Galvenais šobrīd ir, lai pilsētvides jautājumi tiktu risināti sistemātiski, nevis kampaņveidīgi, lai tie būtu pilsētas departamentu ikdienas darba kārtībā.