Bet ne tikai NA ir pelnījusi publisku nosodījumu. Visupirms jau "Attīstībai/Par". No vienas puses, šī partiju apvienība aizstāv ideju par partnerattiecību institūta ieviešanu, bet, no otras, - ir gājusi vienā koalīcijā ar spēku, kas faktiski sludina antihumānas vērtības, ja tās vispār var saukt par vērtībām.
Jā, var oponēt, jo “tāda, lūk, bija vēlēšanu matemātika, neko darīt” vai “bija jāizvēlas mazākais no ļaunumiem” u.tml. Patiesībā tās visas ir gļēvas atrunas, kas norāda uz vienu Latvijas politiskai skatuvei ļoti raksturīgu lietu – daudziem mūsu politiķiem trūkst principu un vienkārši nav mugurkaula.
To pašu var pateikt arī, piemēram, par "Saskaņu", kas balsojumā nepiedalījās. "Saskaņas" vadītājs Jānis Urbanovičs intervijā aģentūrai LETA “pauda neizpratni, kāpēc balsojumā piedalījās partiju apvienību "Jaunā vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" deputāti, jo nepiedalīšanās balsojumā varēja dot iespēju iesniegtos grozījumus noraidīt kvoruma trūkuma dēļ”. Nē, Jāni. Nevis nepiedalīšanās balsojumā, bet nepiedalīšanās sēdē. Satversmes 23. pants ir ļoti skaidrs: “Saeimas sēdes var notikt, ja tanīs piedalās vismaz puse Saeimas locekļu.” Cits jautājums: varbūt vajadzēja pierunāt citas partijas nepiedalīties sēdē un arī pašiem nepiedalīties? Jautājumā, kas tiešā veidā skar valsts iedzīvotāju intereses, jau nu varēja pārkāpt pāri ierastai opozīcijas/koalīcijas mijiedarbības kārtībai.
Savukārt, ja šo grozījumu izskatīšanu saista ar Satversmes 76. pantu, kurš nosaka, ka “Satversmi Saeima var grozīt sēdēs, kurās piedalās vismaz divas trešdaļas Saeimas locekļu. Pārgrozījumus pieņem trijos lasījumos ar ne mazāk kā divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākumu”, tad arī pēc šī panta jūsu plāns īsti nedarbojas.