"Publiskiem pasākumiem mēdzam izmantot arī Zoom, ko iecienījuši ļoti daudzi lietotāji Latvijā. Līdz ar to Zoom vide ir pazīstama, un tas vienkāršo darba procesu ar vairākiem partneriem vai dalībniekiem."
Pandēmijas pozitīvais blakusefekts - strauja digitālo prasmju attīstība
Piedaloties Latvijas un globālajos virtuālajos hakatonos "HackForce", "GlobalHack", "CrisisLab" un citos, kuros tehnoloģiju un citu nozaru entuziasti meklēja risinājumus krīzes ierobežošanai, "LMT" komanda apguvusi veselu plejādi rīku – ne tikai Zoom, bet arī Guaana, Slack, Typeform, Trello un daudzus citus.
Vadītājs teic, ka jebkura krīze ir laba dzīves skola, jo jaunos, neierastos apstākļos cilvēki, izkāpjot no komforta zonas, iegūst arī jaunas zināšanas un pieredzi. Jalinska ieskatā, "LMT" pieredze pierāda, ka Covid-19 pandēmijas blakusefekts ir strauja digitālo prasmju attīstība visā sabiedrībā. "Tas ļāva ļoti daudziem saprast, ka tas, kas šķiet grūts, sarežģīts vai "nepaceļams", īstenībā ir izdarāms, ja ir skaidra nepieciešamība, nedaudz uzņēmības un gatavības apgūt ko jaunu, un tā ir visvērtīgākā krīzes mācība."
Darbiniekiem piedāvā plašu e-apmācību klāstu
"Rimi Latvia" personāla vadītāja Gundega Kirilka stāsta, ka tehnoloģijas, lai ikdienā izmantotu digitālās priekšrocības, bija uzņēmuma ikdiena jau pirms Covid-19 pandēmijas sākuma. "Protams, līdz ar attālinātu darbu šīs tehnoloģijas kļuva aktuālākas visiem darbiniekiem.
"Rimi" komanda ikdienā saziņai izmanto e-pastu un Microsoft rīkus, piemēram, Teams čatu un video zvana iespējas, tostarp atbilstošu IT nodrošinājumu gan birojā, gan darbam no mājām, gan arī katrā veikalā.