2005.gadā tūlīt pēc vairāku savulaik PSRS jūgā bijušo Austrumeiropas valstu iestāšanās ES Lašets debašu laikā iestājās par "pragmatiskām" attiecībām ar Maskavu.
"Pievēršot uzmanību cilvēktiesību pārkāpumiem vai demokrātijas attīstības tendencēm, kas atzīstamas par nevēlamām, mums jāatturas no (..) didaktisku vērtējumu izteikšanas par to, kas notiek Krievijā," ziņojumā par ES un Krievijas attiecībām tolaik norādīja Lašets, uzsverot, ka Krievija nav ES kandidātvalsts un ka tai tādēļ piemērojami citi standarti.
Tomēr Lašeta uzskati nebūt nav radikāli atšķirīgi no Berlīnē valdošā noskaņojuma.
Neskatoties uz ASV un vairāku ES dalībvalstu iebildumiem, Vācija gadiem ir aizstāvējusi gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecību.
"Lašetam ir minimāla ārpolitiskā pieredze, un kļūšana par kancleru viņam nebūt nav nodrošināta. Vācijas ārpolitiku definē ekonomikā balstīta pragmatiska pieeja Krievijai. Viņš arī to pārstāv," atzīst Vācijas Māršala fonda stipendiāts Daniels Hegēduss.
"Zināmā mērā Lašets ir ļoti līdzīgs Merkelei. Piemēram, Ķīnas gadījumā ekonomika viņam pārsver drošību. Tas pats attiecas uz Krieviju," savukārt norāda Eiropas Ārpolitikas padomes Berlīnes biroja vadītāja Jana Puglīrine.
Viņa piebilst, ka Lašets esot ļoti orientēts uz ES un zina, kā ES darbojas. Tajā pašā laikā Puglīrine arī atzīst, ka jaunais CDU līderis nav "pieredzējis ārpolitikas eksperts".
Lašets, līdzīgi vairākiem citiem vācu politiķiem, nesaskata daudz pozitīvu aspektu konfrontācijā ar Krieviju.
"Ikviens CDU kandidāts, kas vēlāk kļūst par kancleru, lielā mērā iestājas arī par kontinuitāti, ļoti lielā mērā par transatlantismu, ļoti lielā mērā par ES. Tā Vācija darbojas un funkcionē," uzsver Puglīrine.