Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Par 33% pieaugusi lietotāju neapmierinātība ar elektronisko sakaru pakalpojuma kvalitāti

Raksta foto
Foto: Pexels

Pērn lietotāju neapmierinātība par elektronisko sakaru pakalpojuma kvalitāti pieaugusi par 33%, par ko liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apkopotā informācija. Savukārt sūdzību skaits par līgumiem samazinājies 60% apmērā, salīdzinot ar 2019. gadu. Kādi tam ir iemesli un kā rīkoties, ja kvalitāte nav atbilstoša?

“Covid-19 ietekmē mūsu ikdienas paradumi ir būtiski mainījušies, arvien vairāk izmantojot sakaru pakalpojumus saziņai, attālinātajam darbam un mācībām, kas būtiski ietekmē arī pakalpojuma kvalitāti. Pakalpojuma kvalitātes pasliktināšanos var radīt jaudas nepietiekamība konkrēta pakalpojuma serverim, kā arī pieslēgums pie tīkla, kas neparedz tik apjomīgu noslodzi,” skaidro SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Andris Virtmanis.

Kopumā SPRK saņēmusi 44 rakstveida sūdzības un sniegusi 135 telefoniskas konsultācijas. 58% gadījumos sūdzības bijušas par mobilā tīklā sniegtajiem pakalpojumiem, bet 42% par pakalpojumiem fiksētā tīklā. SPRK visvairāk saņēmusi sūdzības un jautājumus par SIA “Bite Latvija” un SIA “Tele2” sniegtajiem mobilā pakalpojumiem, bet par fiksēta tīkla pakalpojumiem sūdzības galvenokārt saņemtas par SIA “Tet” un SIA “Baltcom”.  

Vienlaikus jāatzīmē, ka 27% sūdzības saņemtas par pakalpojuma kvalitāti, 30% - rēķiniem, savukārt 9% - līgumiem, bet 34% - par dažādiem jautājumiem, piemēram, operatoru mārketinga aktivitātēm, iekārtu iegādes piedāvājumiem un citiem.

SPRK, izvērtējot saņemtās sūdzības par pakalpojumu kvalitāti, gandrīz pusē gadījumu pakalpojuma kvalitāte neatbilda līgumā noteiktajām kvalitātes prasībām, bet trīs gadījumos tā bija atbilstoša. SPRK atgādina, ka lietotājam ir tiesības izbeigt līgumu bez līguma soda, vai operatoram piemērot atlaidi, ja pakalpojuma kvalitāte neatbilst līgumā noteiktajām prasībām.

“SPRK turpina strādāt pie jauniem elektronisko sakaru pakalpojuma līguma noteikumiem, pēc kuriem operatori gatavos līgumus lietotājiem. Saņemtās lietotāju sūdzības palīdz mums sagatavot līguma noteikumus pēc iespējas precīzākus un saprotamākus, vēršot arvien lielāku uzmanību lietotāju interešu aizstāvībai. Piemēram, plānots precizēt pakalpojumu kvalitātes nosacījumus, kompensācijas piemērošanas kārtību, kā arī rēķinā norādāmo informāciju. Jaunās prasības palīdzēs lietotājiem būt vairāk informētiem par to, kāda pakalpojuma kvalitāte atbilstoši līguma prasībām ir gaidāma un, kuros gadījumos ir tiesības izbeigt līgumu bez līgumsoda,” norāda Virtmanis.

SPRK realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Svarīgākais
Uz augšu