Lai gan, ņemot vērā plēsēja vairošanās intensitāti un mobilitāti, precīzs vilku skaits nav zināms, pētnieks lēš, ka to skaits pirms medību sezonas varētu svārstīties robežās no 500 līdz 1000 indivīdiem.
Par nomedījamo dzīvnieku limita palielināšanu nevar būt ne runas, uzskata Jānis Ozoliņš, jo vēsturiski ir pierādījies: līdzko dažus gadus ir atļauts nomedīt vairāk par 300 vilkiem, populācija piedzīvo lejupslīdi.
“Vilks ir īpaši aizsargājama un ierobežoti izmantojama dzīvnieku suga. Mēs varam rīkoties tikai tā, lai vilku populācija būtu stabila vai pieaugoša.” Vēl viens iemesls, kāpēc vilku skaits ir pieaudzis un tie Latvijā jūtas labi, ir labā barības bāze - ievērojamais pārnadžu skaita pieaugums. Piemēram, stirnu skaits pēdējos gados sasniedz 197 000. Kopējais staltbriežu skaits ir 66 000. Strauji pieaudzis arī aļņu skaits, sasniedzot ap 24 000 dzīvnieku. Savukārt pārnadžu skaita palielināšanās saistīta ar “vēsturiski nebijušu barības apjomu”. “Ir ziemāju kultūras, laba graudaugu raža, izcirtumos pārpārēm ir mazie kociņi, kas garšo aļņiem un stirnām.” Līdz ar to arī vilki ir labi paēduši un vairojas.
“Vilku izplatības kartes ir stabilas - dzīvnieki uzturas vienās un tajās pašās teritorijās: pierobežā, Kurzemē, pēdējā laikā arī Lietuvas robežas tuvumā, jo Lietuvā nomedījamo vilku skaits ir ierobežots."
Vilki ir sabiedriski dzīvnieki un, ja vairākas vilku paaudzes nesakaras ar draudiem no cilvēka, dzīvnieki kļūst drošāki, turpina Jānis Ozoliņš. Piemēram, Skandināvijā, kur šie plēsēji netika medīti vairākas desmitgades, vilki mierīgi ienāk starp medniekiem vai ieklīst ciematā, ko ieskauj mežs. Ozoliņš saka, ka pēdējos piecus gadus vilki apdzīvo gandrīz visu Rietumeiropu, lai gan vēsturiski, piemēram, Nīderlandē vispār nav bijuši. Plēsēji atgriezušies Vācijā un Dānijā, kur tie gadsimtiem tika pilnībā izmedīti.