Čārlzs Rolss un Henrijs Roiss par kopīga autobūves uzņēmuma veidošanu vienojās 1904.gada Ziemassvētkos, tomēr Spirit of Ecstacy figūriņa Rolls-Royce mašīnas sāka rotāt tikai pēc 1911.gada 6.februāra, kas uzskatāms par jutekliskā tēla dzimšanas dienu.
Spirit of Ecstacy (Ekstāzes Gars) stāsts sākas ar Lordu Montagū no Boljo Anglijas dienvidos (1866–1929), kurš tiek uzskatīts par vienu no Lielbritānijas automobilistu kultūras pamatlicējiem, jo cita starpā bija žurnāla The Car Illustrated dibinātājs un redaktors. Kādā jaukā 1909.gada dienā lords Montagū uzrunāja žurnāla ilustrāciju autoru Čārlzu Saiksu (1875-1950), lai viņš izgatavo stilīgu talismanu lorda Rolls-Royce Silver Ghost izrotāšanai. Tā kā Saikss bija ne tikai ilustrators, bet arī tēlnieks, uzdevuma izpilde viņam lielas grūtības nesagādāja. Pēc neilga laika bija gatava bronzā atlieta noslēpumainas sievietes figūriņa plandošā lakatā, un savu darbu Saikss nodēvēja par The Whisper (Čuksts). Tas kopā ar vēlāk radītajiem Ekstāzes Gara variantiem ir aplūkojams Boljo Nacionālā Motormuzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, savukārt daudzi Saiksa reklāmas un žurnālu vāku dizaini ir saglabāti Viktorijas un Alberta muzejā Londonā.
Ziņa par skaisto rotājumu ātri apceļoja automobilistu aprindas un drīz vien citi Rolls-Royce automobiļu īpašnieki ķērās atdarināt lorda Montagū mašīnas rotājumu.
Viens veiksmīgi, cits mazāk veiksmīgi, un tieši šis apstāklis zināmā mērā sadusmoja tā laika Rolls-Royce ģenerāldirektoru Klodu DŽonsonu, kurš, lai izbeigtu ķēmošanos ar Čuksta atdarinājumiem, vērsās pie Saiksa ar lūgumu radīt zīmola oficiālo emblēmu.