Tomēr, ja platības pārrēķināšana neprasa lielus laika resursus, tad atsevišķi pagājušās nedēļas nogalē jaunieviestie noteikumi prasa ilgāku laiku, lai tirgotāji varētu tiem sagatavoties. Kā piemēru Ciemīte minēja iekšējās kontroles sistēmas dokumentētu izstrādi un veikala atbildīgās personas iecelšanu, kas pastāvīgi organizē prasību izpildi tirdzniecības vietā.
"Ja lēmumu pieņem piektdienā un tirgotājiem netiek dota neviena darba diena, lai sagatavotos, un pirmdien jau tiek uzsāktas policijas kontroles veikalos ar iespēju tos slēgt neprecīzi izpildītu prasību rezultātā, tas nav pietiekami pārdomāts process," uzsvēra Ciemīte, piebilstot, ka uz šo situāciju ir norādījusi arī Latvijas pārtikas tirgotāju asociācija.
Tāpat, pēc viņas teiktā, valsts institūciju pusē netika ņemts vērā, ka lieliem veikalu tīkliem, tādiem kā "Rimi" ar vairāk nekā 130 veikaliem, ir ļoti daudz procesu, kuri ir jārisina, lai ieviestu šāda veida prasības.
"Esam strādājuši visu nedēļas nogali, lai iespējami labāk sagatavotos šodienai, taču
joprojām risinām praktiskus jautājumus, kas prasa ilgāku laiku, un sniedzam paskaidrojumus policijas pārstāvjiem.
Līdz šim brīdim esam centušies izdarīt labāko iespējamo, taču uzskatām, ka ir jāstrādā uz sadarbību vērstā režīmā," sacīja Ciemīte.
Pirmajā dienā pēc preču ierobežojuma atcelšanas pārtikas un higiēnas preču veikalos "Rimi" novērots palielināts pieprasījums pēc dažādiem virtuves un ēdiena gatavošanas piederumiem, piemēram, pannām. Tāpat pieprasītas ir arī sēklas, mājas tekstils un apakšveļa.