Ja kampaņa ir bezmaksas, respektīvi, ja kāds aģitē sociālajos tīklos par kādu konkrētu partiju un viņam par to nav samaksāts, tad tas nav pārkāpums.
"Ir jāveido sabiedrības izpratne, jo nereti saņemam ziņojumus par to, ka ir pārkāpumi kampaņu laikā. Tomēr atklājas, ka par tādiem ierakstiem nav maksāts, tāpēc kļūst skaidrs, ka sabiedrības locekļi to līdz galam nesaprot," saka KNAB vadītājs.
Apmaksāto kampaņu gadījumā spēkā ir stingri noteikumi. Partijām ir noteikti griesti, cik daudz līdzekļu drīkst iztērēt kampaņās. Ir noteikumi attiecībā uz trešajām personām, kuras, lai arī varbūt nav konkrētās partijas biedri, bet par saviem līdzekļiem reklamē konkrēto partiju. To drīkst darīt privātpersonas, bet ne juridiskas personas.
Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts saņem nozīmīgus līdzekļus no Eiropas Ekonomikas atveseļošanas fonda, un par šīs naudas izmantošanu jau ir izskanējušas dažādas idejas, kam to izmantot. Tomēr pastāv jautājums, vai šī fonda naudu var izmantot arī priekšvēlēšanu kampaņā.
Straume skaidro, ka vispirms ir jāsaprot, kur korupcijas riski ir vislielākie. Viņš norāda, ka tie ir gadījumos, kad saskaras privātā un publiskā sektora intereses, kurās tiek izmantoti finanšu līdzekļi. Tie ir publiskie iepirkumi, pakalpojumi un tamlīdzīgi.
"Šādām norisēm ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi, un to dara ne tikai KNAB, bet arī citas iestādes. Ir ļoti rūpīgi jāvērtē lietderīgums, vai netiek radīti korupcijas riski un netiek grauta konkurence starp tirgus dalībniekiem," pauž Straume.