"Lavrova izteikumu konteksts ir tāds, ka Krievijas iekšpolitika ir saspringtā stāvoklī. Tas ir arī tāds zināms brīdinājums Eiropai, ka Krievija mēģina iekšpolitiski risināt nokaitēto situāciju un Eiropai vajadzētu ieturēt distanci. Papildu tiek uzkurināta jau pastāvošā diskusija Eiropā, kā veidot attiecības ar Krieviju - ieviest sankcijas, vai mēģināt būt maigākiem un runāt," sacīja pētnieks, norādot, ka katalizators Lavrova paziņojumam un Peskova skaidrojumam ir ne tikai nervozitāte, bet arī neskaidrība, kā risināt iekšpolitiskās problēmas.
Eksperta ieskatā, attiecībās starp Krieviju un ES strauja uzlabošanās nav gaidāma. No svara ir arī tas, ka par ASV prezidentu kļuva Džo Baidens, kurš nav noskaņots sākt tikai diplomātiskas sarunas ar Krieviju. Baidens labi orientējoties Krievijas un Baltijas reģiona jautājumos. Pēc Baloža paustā, arī šis faktors Krievijai radot papildu stresu, jo ar Baidenu nevarēšot viegli neko sarunāt un viņš "nav aptinams ap pirkstu".
"Attiecības ar Krieviju turpināsies saspringtā līmenī, tomēr jānorāda, ka bumba ir Krievijas pusē, jo tā nav ievērojusi nedz starptautiskās saistības, nedz uzvedības normas.
Nesenā Borela vizīte Krievijā bija lieliska izdevība sūtīt signālus, ka Krievija ir gatava attiecību uzlabošanai," norādīja pētnieks.
Viņa ieskatā, Borels ieradās Maskavā gatavs uz kaut kādiem kompromisiem un labvēlīgākai diskusijai ar Krieviju, tomēr viņš tika ar lielu apkaunojumu aizsūtīts atpakaļ. Balodis atzīmēja, ka saspringums attiecībās turpināsies arī turpmāko gadu laikā, ņemot vērā, ka attīstās diskusija par Krieviju kā neuzticamu partneri, ar kuru nevar labticīgi sadarboties.