Tā kā policija Veinbergam uzrādījusi aizdomās turētā statusu, pārbaudes pret viņu šobrīd iesaldētas. Viņa lietas - teju 6000 - patlaban nodotas citam tiesu izpildītājam Andrim Sporem.
Pie Spores nonākušas arī teju 6000 “Rīgas namu pārvaldnieka” piedziņas lietu. Tiesu izpildītāju padome, kuras sastāvā ir arī Spore, ar šādu ierosinājumu nāca pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna un viņš to akceptēja.
Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka piekrīt, ka situācija ir netipiska: "Pirmkārt, es gribu teikt, ka es pilnībā uzticos mūsu tiesībsargājošo iestāžu darbam un ticu, ka izmeklēšana būs ātra un objektīva, un drīzā nākotnē varēsim saņemt atbildes, kā tas vispār varēja izveidoties. Un, ja tāda noplūde bija, tad, kur - vai tiesu izpildītāja birojā vai kaut kur citur. Jo tās ir atbildes, kas visus mūs uztrauc."
Lai novērstu nākotnē gadījumus, kad pret “Rīgas namu pārvaldnieka” parādniekiem zvērinātu tiesu izpildītāji vēršas ar viņu īpašumu atņemšanu, uzņēmuma vadība ir pieprasījusi, ka šāda rīcība ir jāsaskaņo ar viņiem. Tas ir uz laiku, kamēr nav izveidota sistēma un sadarbība ar labklājības departamentu un sociālajiem dienestiem, kā identificēt sociālo mazaizsargātos.
Jau bija sākts darbs pie debitoru politikas, tai skaitā pie ZTI. Vienīgais veids, kā izslēgt kaut kādu subjektīvu ietekmi, ir nodot izpildu rakstus pēc teritoriālā principa. Rīgā ir 49 tiesu izpildītāji un katram ir savas adreses. Šis princips arī tiek realizēts. Tas prasa papildus administratīvos resursus, taču tas ir objektīvs veids, kā izslēgt kaut kādu cilvēku ietekmi.