Mēs redzam, ka [Maljorkas lielākās pilsētas] Palmas ielās arvien vairāk parādās teltis. Tās daudziem cilvēkiem kļūst par vienīgo pajumti,” saka Kamerons. Viņš pats atzīst, ka situācija ir sarežģīta – viņš, viņa sieva un abu trīs bērni knapi spēj savilkt galus kopā un paļaujas uz saviem iekrājumiem, kuri arī tuvojas beigām.
Barts Modži, 55 gadus vecs restorāna īpašnieks no Nīderlandes, skaidro, ka situācija no finansiālās perspektīvas kļūst dramatiskāka ar katru dienu. Viņš ir aizņēmies 23 tūkstošus eiro, lai nosegtu visas ar restorānu saistītās izmaksas. Modži saka, ka Spānijas valdības palīdzība ir pārāk lēna un nepietiekama.
“Visā dīkstāves laikā esmu saņēmis vien 2000 eiro lielu pabalstu. Situācija ir tik tiešām drausmīga,” sacīja Modži.
Liktenīgā paļaušanās uz tūrismu
Lielākā daļa Maljorkas iedzīvotāju notiekošajā vaino vietējo pašpārvaldi, kura nespēj sniegt pienācīgu atbalstu, turklāt – šī krīze ir sekas ekonomiskajam modelim, kas piekopts vairākas desmitgades.
Piemēram, pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados diktators Fransisko Franko mēģināja padarīt Maljorku par galveno tūrisma galamērķi cilvēkiem no bagātākām un industrializētākām valstīm no Ziemeļeiropas. Te arī radās masu tūrisma ideja, kas padarīja Maljorku par teju galveno tūrisma galamērķi viesiem no citām Eiropas valstīm.
Astoņdesmitajos gados daudzi Maljorkas iedzīvotāji kļuva bagātāki. Arvien vairāk un vairāk ārzemnieku devās uz šo salu, tāpat sākās liela nekustamo īpašumu un biznesa attīstība, piesaistot arvien jaunus speciālistus, kā restorānu īpašniekus, ārstus, advokātus un citu nozaru pārstāvjus.