Intervijā žurnālam „Der Spiegel” medicīnas profesors norāda, ka, pieaugot vakcinācijas tempiem, jau maija beigās vai jūnija sākumā saslimstības rādītājos Vācijā sāks iezīmēties samazinājums, bet vasaras beigās mēs jau lielā mērā spēsim kontrolēt pandēmiju. Tas gan nenozīmē, ka nenotiks atsevišķi uzliesmojumi, taču iespēja atgriezties normālā dzīvē jau būs radīta.
Intervāli starp vakcinēšanās reizēm līdzīgi kā gripai
Turklāt uzņēmuma "BioNTech" dibinātājs, kurš izstrādāja pirmo vakcīnu pret SARS-CoV-2, uzskata, ka cilvēkiem pēc kāda laika varētu būt nepieciešama trešā vakcīnas deva. Uz „Der Spiegel” jautājumu, vai tas varētu būt vēlākais nākamgad, viņš atbildēja apstiprinoši. „Es domāju, ka jā. Kaut vai, lai saglabātu plašu vakcinācijas aizsardzību iedzīvotāju vidū”, norādīja Šahins. Pēc viņa teiktā, reizi divos gados varētu būt nepieciešama arī revakcinācija, kas būtu pielāgota potenciāli jaunajiem vīrusa variantiem. Potēšanās pret koronavīrusu līdzīgi aizsardzībai pret gripu varētu kļūt par jaunu normalitāti.
Ceturtdien Maincā bāzētais uzņēmums "BioNTech" un tā ASV partneris "Pfizer" paziņoja par jaunu pētījumu, lai pārbaudītu iespējamās trešās „pastiprinātāja” vakcīnas iedarbību. Šim nolūkam 144 dalībniekiem ASV būs jāsaņem jau trešā pote, kas sekotu sešus līdz divpadsmit mēnešus pēc pirmajām divām injekcijām. Pētījumā tiks novērtēta arī papildu trešās devas ietekme uz imunitāti pret pašlaik cirkulējošajiem un jaunajiem vīrusa celmiem. Ar laiku šāda revakcinācija varētu būt nepieciešama ik pēc diviem gadiem.