Izmantojot gļotādas paraugus no jaundzimušā un mātes, tika sekvencēts vīrusa genoms un noskaidrojās, ka bērns ar Covid-19 saslimis, vēl esot mātes miesās, rakstīts izdevumā "The Conversation".
Pētnieki vēlāk atklāja, ka vīrusa genoms mazulī un mātē bija identisks. Pēc ķeizargrieziena bērns nekavējoties tika izolēts no mātes un nesaskārās ne ar vienu no ģimenes locekļiem. Tika apstiprināts, ka mazulis patiesi ir inficējies vēl pirms savas dzimšanas.
Dažas dienas vēlāk atkārtota genoma sekvencēšana parādīja, ka vīruss mazulī ir mutējis. Mazuļa organismā tagad bija divas vīrusa versijas – iepriekšējais vīrusa variants, kas iegūts no mātes, un jaunais. Cik zināms, šis ir pirmais gadījums, kad vīruss mutējis tādā veidā un apstākļos.
Tiesa, tas, ka vīruss mutē, nav nekas neparasts. Ģenētiskās izmaiņas, iespējams, rosināja mazuļa nonākšana kontaktā ar apkārtējo vidi pēc ķeizargrieziena. Pārsteigums bija tas, cik ātri šī mutācija norisinājās.
Nozīmīgākais atklājums bija izmaiņas, kuras zinātnieki novēroja placentā. Tā embriju apgādā ar asinīm un barības vielām, kā arī aizvāc nevajadzīgās vielas. Tā ir kritiski svarīga embrija augšanai un labklājībai. Šajā gadījumā atklājās, ka puse no placentas audiem bija bojāti. Placenta bija iekaisusi no abām pusēm, un tajā atradās koronavīrusa proteīni.