Speciālisti arī norāda, ka ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori un tajā ierīkota apsildāmā grīda. "Tad nu ķenguri meklē vietu, kur vissiltāk… Šeit arī atbilde, kāpēc mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu u.c. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties," skaidro zoodārzā.
Ķenguru mītne tiek uzkopta katru dienu ap plkst.12, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana. Vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļas tajā līdzīgā pozā. Tātad – ne iekštelpu grīda vainīga.
Kopumā Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir četri rudie ķenguri un seši purva valabiji.
Rīgas zoodārzs lūdz apmeklētājus: "Ļaujiet ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā jums gribas! Pasmaidiet, nevis dusmojieties! Tā būs labāk visiem!"
Valsts policija sociālajā tīklā "Twitter" raksta, ka policija saņēmusi izsaukumu no zoodārza apmeklētājas, kura ziņoja par ķengura, iespējams, slikto veselības stāvokli un gulēšanu nedabiskā pozā.
Policija pārbaudīja informāciju, pieņēma paskaidrojumu no zoodārza atbildīgās personas. "Ķenguram viss labi, iedzīvotāja sniegtā info neapstiprinājās," vēsta Valsts policija.