"Kā vienu no iemesliem min to, ka tiek gaidīta "Sputnik V" vakcīna," piebilda politiķe, pieļaujot, ka šāda izvēle saistīta ar vēsturisko pieredzi un pieejamās informācijas kvalitāti.
Iepriekš arī Daugavpils slimnīcā pret koronavīrusu sākotnēji bija gatava vakcinēties ļoti neliela strādājošo daļa, lai arī pilsēta tobrīd bija viens no saslimstības smagāk skartajiem valsts reģioniem. Slimnīcas vadītājs tolaik pieļāva, ka pie vainas varētu būt cilvēku ietekmēšanās no dezinformācijas sociālajos medijos.
Vairāk nekā 7500 pilsētas iedzīvotāju jau ir izslimojuši ar Covid-19, un viņus par potes nepieciešamību Jankovska aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu.
Pašvaldībā apspriestas iespējas ierīkot arī nacionāla mēroga vakcinēšanas centru. Jankovska neatklāja, kādi varianti tiek izskatīti, taču atzina, ka viens no šādiem objektiem varētu būt olimpiskais centrs, kurā iespējams nodrošināt iekļūšanu arī iedzīvotājiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Tāpat ēkā ir vairākas ieejas. Vienlaikus domes priekšsēdētāja vietniece atzina, ka pašlaik papildu telpas potēšanas procesa nodrošināšanai pilsētā nav nepieciešamas.
"Darīsim visu iespējamo, lai vakcinēšanās pilsētā notiktu ātrāk, bet pašlaik problēma ir tieši ar gribētājiem. Tas ir mūsu kopīgs darbs," sacīja Jankovska.
Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (ZZS) atzina, ka pašlaik nav indikāciju, ka novadā būtu jāierīko īpašas telpas vakcinēšanai pret Covid-19, jo to nodrošina gan slimnīca, gan ģimenes ārstu prakses.
Jau ziņots, ka Rēzeknes dome rosina veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) izskatīt iespēju Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt arī Krievijā izstrādāto vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V".