Atklātās valdības sēdes, lai arī ar labu domu iecerētas, varētu būt bijusi kļūda, intervijā raidījumam "Šodienas jautājums" pieļāva sociologs Arnis Kaktiņš.
Kaktiņa ieskatā atklātās valdības sēdes varētu būt bijusi kļūda (2)
"Vajadzīgs nevis, lai politiķi taisa šovu, bet lai viņi strādā efektīvi. Es apšaubu, vai tā [atklātajās sēdēs] ir iespējams produktīvs darbs, zinot, ka katru tavu teikumu vēro, ieraksta, un, tiklīdz tu ko neveiklu pateiksi, tā tas būs sociālajos tīklos un tevi izsmies," rezumēja Kaktiņš.
Komentējot sabiedrības noskaņojumu saistībā ar Covid-19 un valdības darba vērtēšanu, rezultāti "nav spoži", sacīja Kaktiņš.
"Redzam, ka sabiedrība kļūst aizvien neapmierinātāka, neiecietīgāka, viņiem arvien vairāk šķiet, ka valdība nedara savu darbu labi.
Ja šī tendence turpināsies, kāda ir šobrīd, tad 3-4 mēnešu laikā mēs varētu sasniegt vēsturiski vissliktākos valdības darba vērtējumus, kādi jebkad ir novēroti.
Iepriekšējo reizi tas bija 2008. gada rudenī," tā sociologs.
Augot sabiedrības uzticībai valdības darbam, arvien vairāk cilvēku piekristu vakcinēties pret Covid-19, ceturtdien, 4. martā, valdības sēdē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Pēc prezentācijas premjers atzina, ka sabiedrība valdību uztver kā vienotu kopumu, tāpēc, lai pārvarētu Covid-19 pandēmiju un pēc iespējas vairāk cilvēku piekristu vakcinēties, ministriem ir jābūt vienotiem.
"Mēs redzam, ka cilvēki, kas uzticas valdībai, ir gatavi vakcinēties. Mēs savā ziņā būtu ieinteresēti, lai celtos uzticība valdībai, jo ir svarīgi, lai pietiekami daudz cilvēku piekristu vakcinēties," pauda Kariņš.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norādīja, ka Ministru kabinets jau intuitīvi juta sabiedrības vērtējumu, kas skaidri parāda, kā valdība izskatās no malas. Viņaprāt, šis vērtējums ir atvēsinošs, salīdzinot ar sabiedrības vērtējumu decembrī, īpaši šajā brīdī, kad veicināt uzticību sabiedrībā ir būtisks aspekts Covid-19 "trešā viļņa" priekšvakarā.
Pavļuts norādīja, ka ministri izejai no Covid-19 ir iezīmējuši soļus pareizajā virzienā. Pavļuta ieskatā, pētnieku padoms "rādīt uz priekšu" sabiedrībai ir nozīmīgs, un to var sasniegt, ministriem vienojoties par konkrētām metodēm, līdzīgi kā Lielbritānijā, kur britu valdība līdz 21.jūnijam strādā pēc četru soļu principa, lai pakāpeniski normalizētu dzīvi un nozares varētu atjaunot darbu.
"Ceru, ka mums pietiks gudrības, lai vienotos par kopēju rīcības algoritmu," sacīja veselības ministrs.
Savukārt satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) norādīja, ka valdības darba zemais novērtējums nav pārsteigums. Vienlaikus viņš aicināja valdību savā darbībā turpmāk ievērot vairākus principus - rīkoties aktīvi, skaidri, atbildīgi un ar empātiju pret sabiedrību.
Radījums #ŠodienasJautājums, kurā runājām par iedzīvotāju attieksmi pret ierobežojumiem, uzticību valdībai un valdības komunikāciju, pieejams mūsu raidierakstu kanālos:
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) March 11, 2021
? https://t.co/smkpNyA7Fs
? https://t.co/PHwuY0JG33
? https://t.co/zlVR8bE9Xw pic.twitter.com/1M2rUGsgua