Kā jūs vērtētu šīs komandas kapteiņa Krišjāņa Kariņa darbu?
Komandas kapteinis cenšas panākt tieši šo galarezultātu, kas ir vērsts uz saslimstības nepalielināšanos, un ka atsevišķas nozares, cik tas ir iespējams, var turpināt strādāt. Un lai arī ierobežojumi cilvēkiem ir samērīgi un proporcionāli. Es domāju, ka tas ir tas galarezultāts.
Nu, kā tas iznāk, tā tas iznāk. Bet es domāju, ka viņš noteikti cenšas.
Tas ir atkarīgs, protams, gan no komandas kapteiņa, gan arī no visiem spēlētājiem. Es domāju, ka spēlētāji ir sapratuši, ka [neveiksmes gadījumā] valdībā visi nogrims. Neviens nepaliks sausā. Tā ka šī ir tā reize, kad man liekas, ka saprāts tomēr uzvarēs.
Satversmē jums kā Valsts prezidentam ir garantētas ekskluzīvas tiesības sasaukt un vadīt ārkārtējās Ministru kabineta sēdes, nosakot to dienaskārtību. Vai jūs kaut reizi šajā krīzes laikā esat apsvēris iespēju izmantot šīs tiesības?
Jā, es esmu apsvēris. Tas ir iespējams absolūtā nepieciešamības gadījumā. Man to nevajadzēja darīt, bet es, protams, to neizslēdzu.
Kam, jūsuprāt, ir jāuzņemas atbildība par daudzajām kļūdām vakcinācijas procesā?
Atbildīga, protams, ir Veselības ministrija un veselības ministrs, pirmām kārtām. Līdz ar to visu šo kļūdu dēļ, kas bija saistītas ar iepirkumiem un procesa novilcināšanu, [iepriekšējā] ministre arī zaudēja savu amatu. Un tad nāca jauns ministrs, kuram tomēr ir nepieciešams zināms ieskriešanās laiks. Bet šeit es redzu tādu konkrētu rīcību. Arī vakardienas [Ministru kabineta] sēdē tas parādījās. Tagad patiešām ir apņēmība ar 1. aprīli sākt masveida vakcināciju. Tikko ienāk tās vakcīnas, cilvēki uzreiz tiks masveidā vakcinēti. Un tur ir jābūt infrastruktūrai. Ir nepieciešami šie vakcinācijas centri, un tagad arī ir šis priekšlikums līdz aprīļa sākumam izveidot vakcinācijas centrus. Tās būs vietas, kur notiktu vakcinācija. Telpas, kur to darīt, mums ir. Savukārt personāls un personāla noorganizēšana - tas tiešām ir uzdevums.