"Ir likuma nepilnības, piekrītu, bet no otras puses - beidzot šis likums ir," uzsvēra deputāts, piebilstot, ka nepieciešama padome, kas būs tieši atbildīga par sabiedriskajiem medijiem. Viņa ieskatā, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) jābūt atbildīgai par komercmedijiem un SEPLP - par sabiedriskajiem medijiem. "Beidzot pa 20 gadiem tas ir izdarīts," izteicās Kaimiņš.
Runājot par līdzšinējo pieteikšanās procesu, Kaimiņš pastāstīja, ka 21 dienas laikā neviens kandidāts šim amatam nav pieteicies. Parlamentārietis skaidroja, ka viņa vadītā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nav atbildīgā par šo procesu, bet atbildīga ir Saeima kopumā.
Deputāts pastāstīja, ka ir saņemta "zaļā gaisma" no Saeimas un visām frakcijām par to, ka iespējams pieaicināt personālatlases kompāniju. Viņš atgādināja, ka arī NEPLP kandidātu izraudzīšanā palīdzēja personālatlases uzņēmums. Pēc viņa paustā, sākotnēji tikai divi kandidāti izvirzīja kandidatūras NEPLP konkursā, taču pēc personālatlases piesaistīšanas iespēja izraudzīties bija iespēja no 15 kandidātiem.
"Šoreiz mēs lūgsim personāltlases kompānijas palīdzību, jo viņiem ir datu bāzes ar attiecīgo personu zināšanām, un šie cilvēki ir jāuzrunā personīgi," pauda deputāts,
piebilstot, ka viņš nevar klauvēt pie cilvēku durvīm, lai viņi nāk strādāt uz SEPLP. Viņaprāt, tam jābūt profesionāli virzītam darbam, tāpēc to jādara kompānijai.
Vaicāts, kā padomes locekļu atlasei piesaistīs personāla atlases uzņēmumu, Kaimiņš pastāstīja, ka paredzēts veidot pārrunu procedūru. 18 kompānijām esot izsūtīt piedāvājumi, un atbildes saņemtas no trim. Piektdien ir sākusies pārrunu procedūra.
Deputāts atzīmēja, ka Saeimai ir svarīgi iegūt kandidātu SEPLP locekļa amata, jo parlaments esot "kā bāka pārējiem kandidātu izraudzītājiem". Viņaprāt, kamēr Saeima neizvirzīs savu kandidātu, arī Valsts prezidents un NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda padome neizvirzīs savus iecerētos kandidātus.