Līdzīgi secinājumi bija arī Vidzemes Augstskolas asociētajām profesorēm un pētniecēm Ph. D. Agnesei Dāvidsonei un Dr. psych. Vinetai Silkānei, kuras analizēja #paliecmājās/#vieglipalīdzēt brīvprātīgo kustības pieredzi, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā brīvprātīgā darba joma var palīdzēt pārvarēt krīzi. Viens no galvenajiem šīs prezentācijas secinājumiem – ka sabiedrība ir gatava aktīvi iesaistīties un palīdzēt, lai arī pirmajā un otrajā ārkārtas situācijas posmā sadarbība veidojās atšķirīgi. Tāpat pētnieces norādīja, ka brīvprātīgo darbā vairāk iesaistījās jaunieši, sievietes, aktīvi un sociāli atbildīgi cilvēki, kā arī norādīja uz vēl kādu brīvprātīgā darba ieguvumu – ja, piemēram, krīzes laikā cilvēks pats bija zaudējis darbu vai nonācis dīkstāvē, iesaiste brīvprātīgo darbā palīdzēja psiholoģiski pārvarēt šā pavērsiena radīto krīzi arī pašam.
Tomēr pētījumā izkristalizējās arī grupas, kas palīdzību nesaņēma (piemēram, ģimenes ar bērniem), tāpat atklājās, ka daudziem ir kauns vērsties pēc palīdzības. Pētnieces norādīja, ka palīdzības sniegšanas efektivitāti bremzēja koordinētas sadarbības trūkums starp NVO, brīvprātīgo kustību, pašvaldībām, valsts pārvaldi un privāto sektoru. Tas nozīmē, ka pilsoniskām iniciatīvām būtu jāatrod sava vieta,
sekmējot sadarbību ar tām visos šajos sektoros. Protams, pilsoniski aktīvā kopiena ir resurss, un arī pašvaldībām ir jābūt gatavām iesaistīties un reaģēt, veidojot dažādu sadarbību, domājot, kā atbalstīt jaunas iniciatīvas un akceptēt un pieņemt tās.
Pašvaldības darbības praktisku nozīmi krīzes pārvarēšanā uzsvēra arī Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle. Daloties līdzšinējā pieredzē, Kraukle akcentēja pašvaldības proaktivitāti lēmumu pieņemšanā (piemēram, lēmums par sociālo centru darba noteikšanu karantīnas režīmā tika pieņemts jau 2020. gada 9. martā). Tāpat viņa uzsvēra pašvaldības un privātā sektora, kā arī dažādu iestāžu un organizāciju savstarpējās sadarbības nozīmi, piemēram, informējot iedzīvotājus vai iestāžu klientus par mainīgajām aktualitātēm vai nodrošinot regulāru dezinfekciju daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās. Viņa atzina, ka arī Līvānu pašvaldības vadība šajā laikā kardināli mainījusi savu darba specifiku, par būtiskiem uzdevumiem uzskatot aktuālās situācijas apzināšanu un spēju domāt soli uz priekšu, jo krīze pēc būtības ir neparedzama. Tieši pielāgošanās, rokas turēšana uz pulsa un saziņa ar sabiedrību visdažādākajos tās līmeņos sekmē iespēju pārvarēt krīzi, pat ja dažādos posmos izkristalizējas vājie punkti.