Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien sanāksmē Briselē apstiprināja sankcijas par pārkāpumiem Krievijā, Ķīnā un Mjanmā, blokam izvēršot apņēmīgākas darbības globālajā mērogā pret cilvēktiesību pārkāpējiem.
ES apstiprina sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā un Mjanmā (1)
ES melnajā sarakstā iekļaus četras Ķīnas amatpersonas un vienu valdības kontrolētu organizāciju saistībā ar Pekinas represijām pret uiguru minoritāti.
Ķīnas Ārlietu ministrija brīdinājusi, ka Pekina reaģēs ar visu stingrību uz jebkādiem sodiem, kas varētu tikt noteikti par tās darbībām Siņdzjanas reģionā.
Šie ES soļi ir daļa no sankcijām, kas par cilvēktiesību pārkāpumiem tiek noteiktas indivīdiem tādās valstīs kā Krievija, Ziemeļkoreja, Eritreja, Dienvidsudāna un Lībija.
Mehānisms, kas iecerēts, lai bloks varētu vieglāk noteikt sankcijas cilvēktiesību pārkāpējiem, tika uzsākts šomēnes ar sankcijām četrām Krievijas amatpersonām par Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija apcietināšanu.
ES arī jaunas sankcijas noteiks Krievijai, vēršoties pret cilvēkiem, kas vainojami cilvēktiesību pārkāpumos Čečenijā, kur ar dzelzs dūri turpina valdīt Kremļa lojālists Ramzans Kadirovs, pavēstīja diplomāti.
Par Mjanmas puču un brutālo vēršanos pret protestētājiem 11 šīs valsts amatpersonām tik iesaldēti aktīvi un noteikts aizliegums izsniegt vīzas.
Tuvākajās nedēļās sankcijas tiks noteiktas ar Mjanmas huntu saistītiem uzņēmējiem, pavēstīja diplomāti.