Viņa vērsa uzmanību uz faktu, ka Lielbritānijā vakcinēti apmēram 30 miljoni cilvēku, kas ļauj novērtēt blakusparādības un to biežumu. EZA šajā jautājumā sadarbojas ar Lielbritānijas dienestiem.
Kuka uzsvēra, ka nepieciešams vairot izpratni par iespējamajām blakusparādībām un nepieciešamības gadījumā papildināt informāciju par vakcīnām. Par blakusparādībām jābūt informētai gan sabiedrībai, gan mediķiem, lai laikus pamanītu iespējamos simptomus un mazinātu risku.
Jautāta par trombembolijas gadījumu iespējamo saistību ar tādiem blakus faktoriem kā dzimums, smēķēšana vai hormonālās kontracepcijas lietošana, Kuka norādīja, ka vairums trombembolijas gadījumu konstatēti sievietēm, kas jaunākas par 55 gadiem, taču tas drīzāk varētu būt skaidrojams ar to, ka kopumā šajā vecuma grupā ir vairāk vakcinēto.
Saistībā ar vakcīnām aktīvi noris zinātniskais darbs - EZA uzsākusi uz vakcinācijas datiem balstītus pētījumus un laboratoriskos izmeklējumus, organizē ekspertu grupas un tamlīdzīgi, teica Kuka. Tiek rūpīgi sekots līdzi ziņām par visiem asins recekļu gadījumiem, un tie tiek izvērtēti, tai skaitā - vai līdzīgi gadījumi novēroti arī pēc citu Covid-19 vakcīnu lietošanas.
"Nesenās bažas par "AstraZeneca" vakcīnu ir vēlreiz parādījušas, cik nozīmīga ir proaktīva vēršanās pie sabiedrības, lai būtu saprotams, ko mēs darām un kā reaģējam, un kā izvērtējam visu jauno informāciju neatkarīgā veidā un iesaistot visus pieejamos zinātniekus," sacīja Kuka.
"Mēs nedrīkstam aizmirst, ka vakcīnas mums palīdzēs kontrolēt šo pandēmiju.