Viens no lielākajiem dzinuļiem, kas man neļauj apstāties, ir arī Latvijā attīstīt to, ko daru. Ja nebūtu pandēmija, es dotos uz Latviju biežāk, kā arī ciemotos skolās, lai iepazīstinātu jauniešus ar savu pieredzi,” uzsver Kārlis.
Cilvēki baidās no tā, ko viņi nesaprot
“Kāpēc cilvēki baidās no eksaktajām zinātnēm? Viņi baidās no tā, ko viņi nesaprot, un baidās atzīt, ka kaut ko nezina.
Fizika ir noderīga arī citās ar fiziku nesaistītās jomās, turklāt izvērš zināšanu horizontu. Manuprāt, vislabāk darboties vienā konkrētā jomā, taču būt zinošam, erudītam un vispusīgam. Esmu sastapis cilvēkus, kuri studējuši fiziku, taču strādā citās nozarēs, piemēram, finanšu jomā vai inženierijā. Tas apliecina, ka, pat nesaistot savu karjeru ar fiziku, šī izglītība un pieredze palīdz iegūt labi apmaksātu darbu,” stāsta Kārlis.
Parādīt, ka fizika ir aizraujoša
Kārlis uzskata, ka skola ir vieta, kur iegūt priekšzināšanas visās iespējamās jomās. Latvijas izglītības sistēma, viņaprāt, ir laba, jo vidusskolā jauniešiem ir iespēja mācīties dažādus mācību priekšmetus, kas ļauj pavērt plašāku skatu. Turklāt skolā iegūtais zināšanu pamats un ārpusskolas aktivitātes noder karjeras veidošanā. Fiziķis uzsver, ka dzīvē var noderēt tas, ka esi bijis komandas kapteinis sporta spēlēs, piedalījies debašu pulciņā vai erudīcijas konkursos.
Jāatceras, ka izcilas atzīmes mācību priekšmetos vien nenodrošinās spožu nākotni - panākumu atslēga slēpjas drosmē, vēlmē uzņemties vadību un nebaidies no citu cilvēku jautājumiem. “Šogad esmu pieņēmis izaicinājumu būt mentors AS “Latvenergo” organizētā erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” komandām. Uzskatu, ka šī ir lieliska iespēja jauniešiem iegūt vērtīgus kontaktus, pierādīt sevi, uzdot jautājumus un meklēt atbildes. Es vēlos nodot nākamajiem fiziķiem savas zināšanas un parādīt, ka fizika ir aizraujoša,” skaidro fiziķis.