Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Veterinārārsti: Latvijā audzis no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāto mīļdzīvnieku skaits (1)

Suņi patversmē. Ilustratīvs attēls.
Suņi patversmē. Ilustratīvs attēls. Foto: Celiafoto/Shutterstock

Latvijā pieaug no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāto mīļdzīvnieku skaits, aģentūrai LETA pauda Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).

"Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid-19 uzlikto ierobežojumu dēļ ir audzis tik ļoti, ka Latvijas patversmes un šķirnes dzīvnieku audzētāji vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem," stāstīja biedrībā.

LVB pārstāvji norādīja, ka pašreiz praksē nākas sastapties ar gadījumiem, kur dzīvnieki Latvijā ievesti nelegāli, kā arī to dokumenti ir viltoti. Turklāt, kā uzsvēra biedrībā,

nelegālo pārpircēju skaits ir dramatiski audzis, un ievestie dzīvnieki nereti ir sliktā veselības stāvoklī un tiek pārdoti par augstāku cenu nekā, piemēram, pirms gada vai diviem.

"Lai gan likums nosaka, ka no ārzemēm atļauts iegādāties tikai tādu suni, kura vecums ir vismaz trīs mēneši un 21 diena, nelegālie darboņi ļoti mazus kucēnus ieved kontrabandas ceļā un cenšas notirgot pēc iespējas jaunākus, uzrādot viņus kā Latvijā dzimušus," sacīja biedrībā, piebilstot, ka diemžēl veterinārārsti šādu krāpniecību galvenokārt konstatē tikai tad, kad pircējs saslimušajam kucēnam spiests meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Biedrībā atgādina, ka pirms mājdzīvnieka iegādes nepieciešams pārbaudīt dzīvniekā esošā mikročipa sakritību ar Lauksaimniecības datu centra datu bāzē reģistrēto, pieprasīt pārdevējam uzrādīt dzīvnieka pasi, kā arī pircēji ir aicināti slēgt pirkšanas - pārdošanas līgumu un par dzīvnieka iegādi norēķināties ar bankas pārskaitījumu.

Vienlaikus biedrībā skaidroja, ka šķirnes dzīvnieka izcelsmes dokumenti jeb ciltsraksti nepalielina kucēna cenu, tāpēc tāda iespēja kā atteikties no "papīriem" nepadarīs darījumu lētāku, ja tie tiešām ir šķirnes kucēni. Tāpat, pirms šķirnes dzīvnieku iegādes, jāpārliecinās vai pārdevējs ir reģistrēts audzētājs.

LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus. Saskaņā ar LVB publiskoto informāciju, biedrība apvieno 947 veterinārārstus, un tās mērķis ir veterinārmedicīnas pilnveidošana Latvijas Republikā saskaņā ar Eiropas un pasaules standartiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu