Imantā, taisni blakus Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam, Jūrmalas gatves malā ir kaut kāds nesaprotams paugurs grāvja ielokā. Kādam tas ir dīvains parks, citam modernās mākslas izstāde, vēl citam vieta, kur sadzerties šņabi un uzmākties cilvēkiem, bet pavisam nedaudziem tie ir 18. gadsimta mēra kapi. Skaidra lieta, ka jābrauc skatīties.
Es, ziniet, esmu tāds kā Sarkandaugavas vai Čiekurkalna tipa cilvēks. Visi tie Pārdaugavas tālie dzīvojamie rajoni man ir galīgi sveši un nepazīstami. Cilvēkus tur nost sitot, pedofili staigājot, hakeri dzīvojot – lūk, tāda propaganda pa maniem Sarkandaugavas kanāliem staro ārā. Ne tur pussabrukušu koka šķūnīšu, ne vecu kapu vai bezpajumtnieku pilsētiņu. Viens betons un veikali. Vairāk par divām reizēm savā mūžā Imantā neesmu bijis. Ko man tur meklēt? Problēmas? Nē, paldies, labais ser. Problēmu man pietiek.
Lūk, tā arī dzīvoju, Imantu negribēdams, līdz padzirdēju, ka tur esot kaut kādi leģendāri mēra kapi. Kopš tā brīža Imanta kļuva par manu mīļāko Rīgas rajonu. Izcila vieta. Skaisti betona nami, veloceliņš, smaidīgi cilvēki, lieli veikali ar visplašāko izvēli. Nevis kā pie mums Sarkandaugavā – divas bodes, pussabrukuši nami, kuros kāpnes godīgiem cilvēkiem uz galvas krīt, Tvaika iela, pa kuru allaž siro, ziniet, visnotaļ interesantas un “mākslinieciskas” personības, un vēl šitā osta vai kas, kur cauras dienas ogles ber vagonos un smirdina. Draudzene arī saka: gribu uz Imantu! Nu lūk, saprotams, ka jābrauc. Sēdos uz velosipēda un braucu pāri Vanšu tiltam, lai pa moderno veloceliņu līgani aizripotu līdz slavenajam Rīgas rajonam – vietai, kur ir mēra kapi. Kapu detektīvs tomēr.