12. aprīlī pie skatītājiem nonāks TVNET dokumentālā filma-projekts "Covid-19 teritorija", kas atspoguļo, iespējams, lielāko sabiedrības šķelšanos Latvijas vēsturē. Filmas veidošanā piedalījās pieredzējusi TVNET žurnālistu komanda ar Latvijā pazīstamo režisoru Jāni Vingri priekšgalā. Sarunā ar žurnālistu Mārtiņu Dauguli režisors stāsta par filmas tapšanu.
Mēs jau vairāk nekā gadu dzīvojam Covid-19 apstākļos. Ko tas nozīmē dokumentālistam?
Dokumentālistam tas nozīmē vienu skaidru lietu – šis laiks, lai vai cik garš tas arī būtu, ir jādokumentē! Ir skaidrs, ka notiek nebijuša mēroga pavērsieni ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Mēs nezinām, kad tas viss beigsies, tāpēc pirmā lieta, kas jādara, – jāķeras pie kameras un jāfilmē.
Filma ir dinamiska, ar vairākiem caurviju stāstiem. Vai tā bija sākotnējā iecere, vai filmēšanas laikā radās kas cits un režisoram pašam bija pārsteigums?
Es neteiktu, ka sanāca pārsteigums, bet idejas evolucionēja un kaut kas no iecerēm neīstenojās, nebija līdz galam tā, kā mēs bijām iedomājušies. Kaut vai sākotnēji, kad bija runas par masveida vakcīnu piegādi, mēs bijām iedomājušies, ka tas izskatīsies citādi, nevis ka tikai atbrauc viens kravas furgoniņš un gandrīz vai kurpju kastē tiek atvestas pirmās vakcīnu devas. Mēs bijām iedomājušies, ka tas būs kas grandiozāks un iespaidīgāks. Tāpat visi pavērsieni, ko neviens nevarēja prognozēt, politiskie pavērsieni. Filma radās loģiskā, sakarīgā secībā filmēšanas gaitā.