- koncentrējies uz situācijām, kuras vari ietekmēt vai mainīt, un izveido plānu, kā tās risināt; piemēram, ja rodas problēmas darbā, izrunā to ar vadītāju vai kolēģiem, ja ir konflikts ar bērniem vai dzīvesbiedru, neatliec tā risināšanu;
- izvairies no stresa izraisītājiem; piemēram, ja sastrēguma stundu satiksme rada stresu, centies izbraukt agrāk. Ja iespējams, izvairies no cilvēkiem, kuri rada nepatīkamas izjūtas;
- velti laiku atpūtai un aktivitātēm, kas patīk un sagādā prieku; katru dienu atrodi mirkli, lai mierīgi pasēdētu un dziļi elpotu vai meditētu; atvēli laiku patīkamām aktivitātēm, hobijiem.
Farmaceite atgādina, ka svarīga loma ir minerālvielai magnijam: "Paaugstināta stresa apstākļos, intensīvas fiziskas vai garīgas slodzes gadījumā, nepilnvērtīga uztura un neregulāra miega gadījumā, grūtniecības laikā, kā arī bērniem intensīvas augšanas periodā magnija nepieciešamība organismā paaugstinās. Papildus magniju nepieciešams uzņemt arī cilvēkiem, kuri lieto urīndzenošus līdzekļus. Magnijam piemīt sirdi sargājoša darbība, tas organismā pilda dabiska kalcija antagonista funkcijas. Magnija avoti uzturā ir pākšaugi, graudaugi, rieksti, pupas, zivis, tumšā šokolāde, brokoļi, ķirbju, sezama, saulespuķu sēklas. Tiesa, ar uzturu ir grūti nodrošināt pietiekamu magnija daudzumu ikdienā, tādēļ to ieteicams uzņemt papildu."
9. Saņem nepieciešamo atbalstu
Atbalstoša ģimene un draugi var palīdzēt uzlabot veselību. Viņi var mudināt rūpēties par sevi, aiziet pie ārsta, var iedrošināt sākt fiziskas aktivitātes, lai saglabātu normālu asinsspiedienu, un arī motivēt tās turpināt, darbojoties līdzi. Gadās, ka nepieciešams atbalsts ārpus ģimenes. Tādā gadījumā var palīdzēt kādas atbalsta grupas (arī tiešsaistē), kas var dot emocionālu vai morālu stimulu un piedāvāt praktiskus padomus, kā tikt galā ar esošo situāciju.