Medijos neveiklā situācija Ankarā ātri tikusi pie "dīvāngeitas" vārda.
Ierakstā sociālajā tīklā "Facebook" trešdienas vakarā Mišels izteica nožēlu par šo situāciju, piebilstot, ka ES līderi nolēmuši koncentrēties uz sanāksmes saturu, nevis izraisīt "publisku incidentu".
Mišels izpelnījies kritiku par to, ka nav atbalstījis savu kolēģi brīdī, kad tika sadalīti krēsli. Taču viņš to noliedza, uzsverot, ka neērtā situācija radusies, jo Turcija pieļāvusi kļūdu protokolā.
Tikmēr vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicinājuši ES augstākās amatpersonas paskaidrot šo diplomātisko skandālu.
"ES un Turcijas attiecības ir būtiskas. Bet arī ES vienotība un cilvēktiesību, tostarp sieviešu tiesību ievērošana ir būtiska," tviterī norādīja EP sociālistu frakcijas priekšsēdētāja Irati Garsija Peresa.
Viņa pavēstīja, ka lūgusi noorganizēt sarunu ar Leienu un Mišelu, lai viestu skaidrību par notikušo.
EP lielākās frakcijas - Eiropas Tautas partijas (EPP) - līderis Manfrēds Vēbers izdevumam "Politico" sacīja, ka Leienas un Mišela vizīte Ankarā kļuvusi par simbolu vienotības trūkumam starp ES augstākajām amatpersonām.
Skandāls izcēlies laikā, kad ES un Turcija cenšas atjaunot attiecības pēc daudzām domstarpībām, kas pēdējā gada laikā izcēlušās abu pušu starpā.
Leiena, kas ir pirmā sieviete EK prezidenta amatā, tikšanās laikā pauda Briseles bažas par sieviešu tiesībām, ņemot vērā Turcijas izstāšanos no Stambulas konvencijas.
"Šie ir attēli, kas sāp. Es negribu naivu Eiropu. Mums ir darīšana ar sarunu biedriem, kuri zina simbolu vērtību. Mums jābūt daudz stingrākiem," sacīja Francijas Eiropas lietu ministrs Klemāns Bons.