Līdz ar ledus kušanu, ziemas peldēšanas sezona ir tās izskaņā. Šoziem, peldēšanas popularitāte ir manāmi augusi un laikos, kad grupu treniņi ir aizliegti un sporta zāles ir ciet, cilvēki meklē alternatīvas kā piekopt veselīgu dzīvesveidu brīvā dabā.
Ziemas peldes un rūdīšanās jau ilgu laiku ir bijis veids kā stiprināt savu imūnsistēmu , kas ir viens no iemesliem, kādēļ šī aktivitate vēl joprojām mūsdienās tiek aktīvi piekopta. Sabiedrībā pieņemts, ka rūdīšanās ir viens no labākajiem veidiem kā mazāk slimot. Bet šoreiz nevis par fiziskajiem ieguvumiem, bet gan par tēmu, par kuru tiek runāts daudz mazāk - peldēšanas ietekmi uz mentālo veselību. Tomēr mazāk zināma ir ziemas peldēšanas pozitīvā iedarbība uz cilvēka mentālo veselību.
Lai labāk saprastu kā tieši peldēšana ietekmē cilvēku labsajūtu, 2019. gada Februārī devos uz ziemas peldēšanas mājvietu - Somijas Lapzemi. Somijā ziemas peldēšana ir dokumentēta jau 17.g.s. un pirmais 'roņu' klubs dibināts 1920. gadā.
Kādēļ lai tādā aukstumā ietu ledainā ūdenī? Ziemā daba apstājas. Ūdenstilpnes aizsalst, putni migrē uz dienvidiem un lāči dodas ziemas miegā. Somijas Lapzemē, termometra stabiņš noslīdz līdz -30°C, mēneši bez saules, mašīnas mēdz neieslēgties un telefoni pāragri izlādējas.
Bet ne vienmēr cilvēki var migrēt uz dienvidiem vai vienkārši doties ziemas miegā. Ziemeļu cilvēkam jāstājas pretī ilgajai tumsai, sniega vētrām, ekstrēmajām temperatūrām.