Otrais solis: izvēlies augus
Izvēlies pietiekami mazus terārija augus, lai tie ietilptu traukā. Vēlams, lai tie nepieskartos trauka sāniem, un ņemt vērā arī augu augšanas ātrumu – izvēlies lēnāk augošus. Ir daudz lielisku augu, kas plauks un zels terārijā, tostarp arī šo augu miniatūras versijas:
- Crotons
- Zelta scindapsis
- Dracēna
- Maza paparde
- Sandera dracēna
- Fitonija
- Maranta leuconeura
- Ficus pumila
Trešais solis: izveido drenāžas slāni
Stikla terārija apakšā nebūs drenāžas caurumu, tāpēc ir jāizveido drenāžas slānis, kas palīdzēs novērst sakņu izmirkšanu.
Pašā terārija apakšā vari ielikt sūnu loksni, lai tā uzsūktu lieko ūdeni. Vai, ja vēlies, sūnu vietā sāc ar akmeņu slāni terārija apakšā. Augstākam un šaurākam terārijam būs nepieciešams lielāks drenāžas akmeņu slānis nekā platam un seklam traukam.
Pēc tam izmanto špakteļlāpstiņu, lai pievienotu nelielu aktīvās ogles slāni virs akmeņiem – tā palīdzēs drenāžai un novērsīs nevēlamas smakas.
Ceturtais solis: pievieno sūnas un augsni
Virs akmeņiem un ogles pievieno sūnu slāni. Tas ir nepieciešams, lai nākamais slānis – augsne – nesajauktos ar ogli un akmeņiem, kā arī tas vizuāli papildinās terāriju.
Virs sūnām pievieno universālo augsni. Pievieno tik daudz maisījuma, cik vien to trauks atļauj, paturot prātā, ka vienlaikus augsnes līmenim ir jābūt pietiekami zemam, lai augi nepieskartos terārija augšdaļai.
Piektais solis: sagatavo augus
Izņem augus no podiem. Ja to saknes ir sapinušās, atritini tās vai, ja nepieciešams, mazliet apcērp. Sakņu apgriešana palēninās auga augšanu, kas ir būtiski, audzējot augus terārijā.