Zīdaiņi un mazi bērni, rāpojot un ilgstoši atrodoties uz grīdas, ir visvairāk pakļauti iekštelpās esošo ķimikāliju ietekmei, kas izplatās no grīdas segumiem, paklājiem.
52% gadījumu slikta gaisa kvalitāte telpās ir saistīta ar nepietiekamu dabisko ventilāciju, tādēļ ir ļoti būtiski pievērst uzmanību, kā darbojas gaisa apmaiņa. Vēlams, lai telpā būtu iespējams atvērt 2 logus, kas neatrodas pie vienas sienas; īpaši labi telpu izvēdināt, ja mājai ir jumta logi.
Termoregulācija un akustika
Kā liecina Pasaules Zaļās būvniecības padomes pētījums, tikai 10% ES ēku atbilst augstam energoefektivitātes līmenim. Nepietiekama ēku siltināšana vai neatbilstoša konstrukcija bieži ir zemās energoefektivitātes cēloņi un var nopietni apdraudēt iedzīvotāju komfortu un veselību. Ja mājvieta būs pārāk auksta, karsta vai pārlieku skaļa, nejutīsimies tajā komfortabli. Savukārt energoefektīvas mājas ar pareizu siltuma komfortu, kas būvētas no augstas kvalitātes celtniecības materiāliem, būs mazāk jāapkurina vai jādzesē, samazinot veselībai un apkārtējai videi tik kaitīgās oglekļa emisijas.
Mājai tāpat kā dzīviem organismiem ir jāelpo, tāpēc, būvi siltinot, vienlaikus jādomā arī par ventilācijas sistēmu, vai tā ir pietiekoša un nav nepieciešami kādi uzlabojumi. Svarīgi ēkai izvēlēties arī labus logus ar zemu siltumcaurlaidības koeficientu (Uw) un augstu skaņas izolāciju.
Ja māja ļoti sakarst - ir vērts padomāt par jumta seguma krāsu, jo gaišāks būs segums, jo vairāk saules tas atvairīs. Privātmājai apēnojumu var radīt arī kāda lielāka koka iestādīšana pagalmā, kas var samazināt temperatūru pat par 2-9oC. Tāpat saules gaismu var atvairīt ārējās vai iekšējās žalūzijas.