“Lielākoties par noplūdes riskiem domājam, rūpējoties par savu īpašumu, bažīgi raugoties uz griestiem un gaidot kādu apdraudējumu no augšstāva kaimiņiem. Taču katrs daudzdzīvokļu nama iemītnieks ir tieši tāds pats apdraudējums savam apakšstāva kaimiņam. Turklāt ūdens mēdz izsūkties arī cauri sienām, sabojājot blakus esošos dzīvokļus. Tāpēc savas civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ir drošības spilvens, ar ko varam sevi pasargāt, lai pašam nenāktos maksāt par remontu kaimiņa mājoklī,” brīdina Līva Bogdanova.
Bērni, suņi un puķupodi – kad briesmas uzglūn no negaidītas puses
Tiesa, pieredzē netrūkst arī neparastāku kaimiņu īpašuma sabojāšanas gadījumu. Ne viena vien atlīdzība izmaksāta par suņa nagu vai bērna ziņkārības atstātiem skrāpējumiem uz kaimiņa automašīnas. Transporta līdzekļus apdraud arī šķietami tik nevainīgi priekšmeti kā puķupodi. Kāds klients atvēris logu, lai izvēdinātu telpu, un dzīvokļa pretējā pusē to pašu atkārtojis virtuvē, kur gatavojis ēdienu. Caurvējš norāvis puķupodu no palodzes – tieši uz kaimiņa automašīnas priekšējā stikla. Vēl kādam auto īpašniekam skādi nodarījis kaimiņu suns, kas ieskrējis pagalmā un sakodis mašīnas riepu. Tāpat no kaimiņu suņu kodumiem cietuši arī četrkājainie mīluļi.
“Atsevišķi gadījumi gribot negribot liek jautāt – kā to var dabūt gatavu. Gruntskrāsa, kas grīdas gruntēšanas laikā notek līdz apakšstāva kaimiņa griestiem, aizķerts un nogāzts dārgs televizors, kaimiņam sienā izurbti caurumi, pa logu uz kaimiņa automašīnas izmesta burka – mēs patiešām esam to visu redzējuši,” stāsta eksperte.
Saskaņā ar aptaujas datiem tikai 2% Latvijas iedzīvotāju vēršas pēc palīdzības pie kaimiņiem, ja mājās gadījusies kāda ķibele.