Lai gan vīriešu reakcija izjūtot kaunu vai mazākuma sajūtu var ieņemt dažādas formas, tomēr noliegums un apspiešana ir izplatītas atbildes. Ir interesanti novērot, ka bieži vien pat pozitīvas emocijas (pat prieks) tiek apslēptas. Piemēram, kad vīrietis dabū darbu, kuru viņš vēlējās jau kādu laiku, vai, ja viņam izdodas pabeigt kādu projektu, ar kuru viņš ilgi mocījās, viņš, iespējams, jutīsies priecīgs iekšēji, lai gan neizrādīs to uz āru. Tomēr, lai arī ir šeit ir novērojama problēma, ir nepieciešams redzēt, ka notiek lēna pārmaiņa veidā, kā vīrieši skata emocijas, un viņi šķietami saprot, ka veids, kā mēs jūtamies, nav kaut kas, ko apspiest, bet drīzāk to ir jāizlaiž un jāparāda.
Laikiem mainoties, mēs pamanām nepieciešamību pārdefinēt veidu, kā sevi redzam. Emocionalitāte ir viena no frontēm, kurā notiek cīņa par to. Ir novērojamas lēnas pārmaiņas, kā mēs skatām emocionalitāti. Kā norāda Brikmanis: "vīriešiem ir jāizrāda savas emocijas!’’ un no tā nav jābaidās.
Rūpes padara vīrieti stiprāku. Ar vēsturi, kas stiepjas 60 gadu garumā, mēs esam redzējuši vīrišķības attīstības atklāšanos. No kampaņām līdz produktiem Dove Men+Care svin moderno vīrišķību un demonstrē, ka īsts spēks prasa rūpes.
* Dati balstīti uz aptauju, kas veikta Dove Latvija Facebook lapā laika posmā no 9.-16.04.2021. Respondentu skaits 233 vīrieši.