Koka mēbeles dārzā iederas sevišķi labi, jo atrodas savā dabiskajā vidē – starp kokiem, putniem un zālājiem. Dabisko krāsu un apdaru daudzveidība ļauj koka mēbeles integrēt jebkurā ainavā. Turklāt koks ir ne tikai vizuāli pievilcīgs, bet arī taustei patīkams, “silts” un izturīgs materiāls. Tiesa, koku ietekmē laikapstākļi, tāpēc rudenī un ziemā koka mēbeles ieteicams neatstāt laukā, un tās arī regulāri jāpārklāj ar speciālu aizsarglīdzekli – eļļām vai aizsarglaku. Ja kāda vieta tomēr cietusi, to var noslīpēt, attīrīt no putekļiem, ja nepieciešams, pārklāt ar tonējošu līdzekli un, visbeidzot, ar aizsarglakas kārtu.
Pirmais, kas nereti nāk prātā, domājot par metāla mēbelēm, ir grezni kalti, romantiski, bet ļoti smagi čuguna vai dzelzs krēsli dārza ēnainākajā nostūrī. Tas nenoliedzami izskatās krāšņi, un šādas mēbeles ir teju nenolietojamas – atliek vien reizi 2–3 gados pārklāt tās ar pretkorozijas krāsu. Tomēr jārēķinās, ka kaltas dzelzs mēbeles būs pamatīga investīcija, ko gan tad arī varēs atstāt mantojumā nākamajām paaudzēm.
21. gadsimts piedāvā savu interpretāciju par metāla mēbelēm – tās ir mūsdienīgas, elegantas, tīrām līnijām, kombinētas ar koku, koka apdares elementiem, plastmasu vai mīkstiem spilveniem. Nevajag novērtēt par zemu alumīnija konstrukcijas – alumīnijs nebaidās no rūsas, ir viegls un krietni lētāks par kaltas dzelzs priekšmetiem.
Pīto mēbeļu grupā vispopulārākās ir rotangas mēbeles, mākslīgā rotanga un klūgu pinumi. Rotangas mēbeles lielākoties saistās ar tropiskām noskaņām un ne velti: rotanga ir dabisks materiāls, ko iegūst no mizotiem, izkaltētiem rotangpalmas kātiem, kas aug Dienvidaustrumāzijas tropos. Tai piemīt unikālas īpašības – rotangpalmas zariem ir pilnīgi gluda virsma bez mezgliņiem, un, lai cik gari arī izaugtu, tie visā garumā saglabā aptuveni vienādu diametru. Rotangas mēbeļu ražošana, kas agrāk bija amatnieku darbs, mu kļuvusi industriāla, un tas var ievērojami samazināt šo mēbeļu cenu. Rotangas mēbeles var būt tikpat ilgmūžīgas kā ozolkoka mēbeles, vienīgi tās ir labi jākopj. Šis materiāls ir trausls, piemērots saulainam klimatam, to nedrīkst pakļaut lietus un aukstuma iedarbībai. Pirms lietošanas mēbelēm jābūt pilnīgi sausām, citādi tās var deformēties vai saplīst. Tīrīšanai vispiemērotākais ir putekļsūcējs ar mēbeļu slotiņu, un virsmas var arī noslaucīt ar vieglā sālsūdenī samitrinātu drānu.
Mākslīgā rotanga izskatā neatpaliek no dabiskās radinieces – iespējams panākt tos pašus sarežģītos vijumus un radīt ne mazāk tropisku noskaņu. Šis ir vieglā svara kategorijas materiāls, to ir vienkārši kopt, bet rezultātā iegūsiet izturīgu, ilgmūžīgu mēbeli.
Savukārt izvēloties klūgu pinumu, jārēķinās, ka katra dārza mēbele ir roku darbs, tāpēc tās cena ir atbilstoši augsta. Toties savā īpašumā iegūsiet izturīgu, dabisku, vizuāli pievilcīgu, vieglu priekšmetu. Gan rotangas, gan klūgu pinuma mēbeles ir piemērotas novietošanai apjumtās terasēs un lapenēs, zālāja vidū tās iznesot tikai patiešām siltās un skaidrās vasaras dienās.