"Šī kavēšanās un baidīšanās formulēt zināmā mērā rāda homofobismu, kas eksistē mūsu sabiedrībā,"
secina Veinberga. Homofobijas klātbūtni Latvijas sabiedrībā pierāda arī socioloģiski pētījumi, “tāpēc es nesaprotu, kāpēc mēs slēpjamies un izliekamies, ka tā nav, un atsevišķi žurnālisti, kas atklāti pasaka, ka “karalis ir kails”, kļūst par valsts noziedzniekiem.
Kudors gan iebilda, ka šodien tviterī redzējis arhibīskapa Zbigņeva Stankēviča rosinājumu aizlūgt, taču Veinberga atcirta, ka tas ir četras dienas par vēlu.
Turpinot asu viedokļu apmaiņu, Kudors kritizēja Veinbergas viedokli, ka politiķiem augstos amatos būtu jāspēj atturēties no savas reliģiskās pārliecības uztiepšanas sabiedrībai un ka konservatīvie kopā ar baznīcu un oligarhiem vedot Latviju Salaspils nometnes un Ķīnas virzienā.
Kudors šādu viedokli nosauca par apmelošanu, uz ko Veinberga piedāvāja nolasīt konservatīvajiem lekciju par žurnālistu misiju un mediju brīvības lomu demokrātijā.
Veinberga uzskata, ka notikumi Tukumā mums ļāvuši ieraudzīt “trampisma” ienākšanu Latvijā un tam raksturīgo atklāto, histērisko noliegumu, ko daudzi sauc par konservatīvismu. "Ja turpināsim demonizēt šos cilvēkus, seksuālās minoritātes, un to turpinās atbalstīt arī politiskās partijas un baznīca, tad tieši tāpat, kā Hitlers kādreiz sagatavoja ideoloģisko bāzi ebreju iznīcināšanai, arī mēs gatavojam platformu tautas vēršanai pret šiem cilvēkiem, neizprotot, ar ko īsti viņi nodarbojas," uzskata Veinberga. Viņasprāt, Latvijai jāturpina ceļš uz homofobijas mazināšanu sabiedrībā.
Diskusijas noslēgumā Zālītis sacīja, ka negatīvākais iznākums Tukuma traģēdijā būtu, ja šis notikums paliktu “karājoties gaisā” un politiski šis jautājums tā arī netiktu atrisināts.
“Bieži vien Latvijas politikā ir vajadzīgas asinis, un šeit tiešām ir notikusi traģēdija, lai kaut kas mainītos. Sadosimies rokās un parādīsim, ka cilvēka dzīvība un cieņa visām partijām ir svarīga.
Mums nevajag baidīties uzlabot likumdošanu par naida noziegumiem un naida runu, par ko esam runājuši jau 10 gadus.”
Jāpiebilst, ka TVNET uz diskusiju aicināja arī Nacionālās apvienības līderus Jāni Iesalnieku un Raivi Dzintaru, taču abi politiķi neatrada iespēju veltīt laiku raidījumam.