Lai arī šoreiz meklējumi izrādījās gandrīz velti, tomēr pētnieki nav pilnībā izslēguši tāda veida zvaigžņu eksistences iespēju. To klātbūtne pamatīgi izmainītu to, kā mēs saprotam visumu.
Antizvaigžņu meklējumi sākās jau 2018. gadā, kad 1,5 miljardus dolāru vērtā eksperimentā ar instrumentu (Alpha Magnetic Spectrometer), kas pierīkots pie Starptautiskās kosmosa stacijas, izdevās atklāt dažus piemērus tam, kas varētu būt antiviela.
Antiviela ir tieši tāda pati kā parasta viela, tikai tās lādiņš ir pretējs, tātad antivielas pozitīvi lādēto protonu ekvivalents ir negatīvi lādēti antiprotoni un divi antineitroni.
Kosmiskie stari reizēm var sadurties ar parasto vielu un radīt vienkāršas antivielas daļiņas, piemēram, antiprotonus un pozitronus – pretēji lādētu elektrona versiju. Tomēr nav zināmi procesi, kas var radīt kaut ko sarežģītāku, piemēram, antihēliju, zinātnes izdevumam “Live Science” stāstīja astrofiziķis Saimons Dupurkē.
Tas lika zinātniekiem brīnīties: no kurienes ir radies šis antihēlijs? Kamēr fiziķi ir diezgan pārliecināti, ka visumā neeksistē lielas antimatērijas kabatas, daži teorētiķi domā, ka apgriezti lādētas materiālu daļiņas varētu atrasties zvaigznei līdzīgos objektos, beigu beigās veidojot antizvaigznes.